Krūmisti

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Krūmu grupa jeb Krūmisti ir Talsu mākslinieku grupa. Tā ir neoficiāla Talsu mākslinieku apvienība, kura ik pa laikam veic kopīgu izstāžu darbību un sabiedriskas mākslas akcijas Latvijā un citur Eiropā [1]. Pastāv kopš pagājušā gadsimta 80. gadu vidus. Krūmisti veido arī personālizstādes un piedalās neatkarīgās grupu izstādēs.

Dalībnieki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tās pamatsastāvs ir gleznotāji Andris Vītols, Gunta Kalsere, Andris Biezbārdis, Guna Millersone, kopš 1994.gada arī fotogrāfs Dainis Kārkluvalks un grafiķe Ritma Lagzdiņa.

Kopā ar Krūmu māksliniekiem izstādēs piedalījušies arī fotogrāfs Uldis Balga, tēlnieks Ojārs Feldbergs, gleznotāji Jēkabs Spriņģis, Zigurds Poļikovs un citi.

Nosaukums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nosaukums "krūmisti" radies no apstākļa, ka mākslinieks ir saistīts ar vidi, ar dabu. Lai iedvesmotos jaunām idejām, ir jāatrodas svaigā gaisā, jāgūst piedzīvojumi. Nereti, lai mākslinieks iegūtu plašāku redzesloku, gan neskartā vidē, gan pilsētā, viņš ir spiests atkāpties dziļi krūmos. Līdz ar to mākslinieku amats ir cieši saistīts ar krūmiem, krūmu vidi.

Nozīmīgākās akcijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Izstādes plakāts Nosaukums
1987 Plūdi Talsos
1990 Katla māksla
1991 Tā es ar var!
1998 Talsu gods
2003 Viena nakts
2005 - 2007 Talsu tiesa

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]