Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs

Vikipēdijas lapa

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) ir biedrība, kas izveidota 2004. gadā.[1] Biroja darbību reglamantē Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums, Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likums, kā arī citi likumi un normatīvie akti. LTAB apvieno visas apdrošināšanas sabiedrības, kuras nodrošina Obligāto civiltiesisko transportlīdzekļu apdrošināšanu (OCTA) Latvijā.[2]

Valdes priekšsēdētājs — Jānis Abāšins.[3]

Mērķi un funkcijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja mērķis ir nodrošināt OCTA (Obligātās civiltiesiskās transporta apdrošināšanas) sistēmas sekmīgu darbību.

LTAB nodrošina OCTA garantijas fonda administrēšanu, pieņemot lēmumus par fonda līdzekļu izlietojumu.[2] LTAB arī nodrošina Latvijas Zaļās kartes biroja funkcijas un ir Zaļās kartes Biroju Padomes biedrs.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Biedrība "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs"». ur.gov.lv. Skatīts: 2020. gada 28. maijā.
  2. 2,0 2,1 «Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas tirgus uzraudzība». kp.gov.lv. 2019. gadā. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2020. gada 28. maijā. Skatīts: 2020. gada 28. maijā.
  3. Dienas Bizness. «Par LTAB valdes priekšsēdētāju kļuvis Jānis Abāšins». db.lv, 2016. gada 30. maijā. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2020. gada 30. septembrī. Skatīts: 2020. gada 28. maijā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]