Pāriet uz saturu

Manowar

Vikipēdijas lapa
Manowar
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Ņujorka ASV
Žanri smagais metāls, pauermetāls
Darbības gadi 1980—pašlaik
Izdevēji Magic Circle Music
Mājaslapa manowar.com
Dalībnieki
Ēriks Adamss
Džouijs Dimaijo
Skots Kolumbuss
Bijušie dalībnieki
Ross Frīdmens
Deivids Šenkls
Karls Kenedijs
Kenijs Ērls Edvardss
Karls Logans

Manowar ir 1980. gadā dibināta amerikāņu smagā metāla mūzikas grupa. Lai ar ASV grupa, tās muzicēšanas stils ir tuvāks Eiropas smagā metāla skolai, tāpat arī grupai ir lielāka popularitāte tieši Eiropā, nevis ASV.

Grupas vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grupa izveidojās 1980. gadā Ņūkāslā (Anglija) kāda Black Sabbath koncerta laikā, kurā iepazinās iesildītājgrupas Shakin' Street ģitārists Ross Frīdmens un basģitārists Džouijs Dimaijo, kurš tolaik strādāja par Black Sabbath pirotehniķi. Par jaunās grupas vokālistu kļuva Dimaijo skolas laika draugs Ēriks Adamss, bet par bundzinieku Karls Kenedijs.

1982. gadā grupa ierakstīja savu debijas albumu Battle Hymns, kurā dziesmas "Dark Avenger" tekstu ierunāja tolaik slavenais Holivudas aktieris Orsons Velss. Nākamajā gadā Manowar ierakstīja savu nākamo albumu Into Glory Ride jau ar jaunu bundzinieku Skotu Kolumbusu ierindā. Tika arī uzņemts pirmais grupas videoklips dziesmai "Gloves of Metal".

1984. gadā Manowar izdeva veselus divus albumus. Pirmais bija Heil to England, kura dziesmu tematika bija leģenda par karali Arturu, un tas guva lielu piekrišanu Apvienotajā Karalistē. Otrais bija Sign of the Hammer, kas nostiprināja grupas popularitāti Eiropā. Līdz pat 1986. gadam grupa atradās koncerttūrēs, tai skaitā spēlējot uz vienas skatuves ar Motörhead.

1987. gadā iznāk Manowar nākamais albums Fighting the World, kas pēc pārdošanas apjomiem pārspēj visus līdzšinējos grupas albumus. Tiek arī uzņemts otrais grupas videoklips dziesmai "Blow Your Speakers". Albuma ierakstā atkal piedalās Orsons Velss, kurš šoreiz ierunā vārdus dziesmai "Defender". Šai gadā arī grupa uzstāda Ginesa rekordu kā pasaules skaļākā mūzikas grupa. Skaņu līmenis viņu koncerta laikā sasniedza 129,5 decibelus. Lai to sasniegtu, tika pasūtīta speciāla skaņu aparatūra, kas svēra 10 tonnas un aizņēma 12 metrus garumā un 6 metrus augstumā.

1988. gadā grupa izdod albumu Kings of Metal, ko daudzi uzskata par klasisku smagā metāla mūzikas paraugu. Pēc albuma ierakstīšanas no grupas aiziet Ross Frīdmens, kurš vēlas turpmāk muzicēt nedaudz citā stilā. Viņa vietā grupā tiek pieņemts vācu ģitārists Deivids Šenkls. Grupu nākas atstāt arī bundziniekam Skotam Kolumbusam, jo smagi saslimst viņa dēls. Viņa vietā nāk Kenijs Ērls Edvardss.

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izlases[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Singli un minialbumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Videogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]