Mediju konverģence

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Mediju konverģences konceptu var skaidrot, kā tradicionālo un interneta mediju sinerģiju [1]. Paplašinoties interneta mediju darbībai, arī tradicionālie mediji cenšas nostiprināt savu darbību mediju tirgū. Tradicionālie mediji, blakus jau vairākus gadus izmantotajai platformai, ir uzsākuši darbību interneta vidē un pārraida informāciju arī šajā platformā [2], tātad norisinās tradicionālo un jauno platformu saplūšana vienā redakcijā jeb konverģence. Redakciju saplūšana un multimediju redakciju parādīšanās ir pēdējo gadu aktuālākais temats žurnālistikas jomā – to pārspriež profesiju pārstāvji, pētnieki un mācību spēki [3].

Konverģencei ir daudz definīciju, proti, katra organizācija redakciju saplūšanas procesu definē atšķirīgi, tātad var uzskatīt, ka konverģences jēdziens nav noteicams vienā definīcijā. Pārsvarā ar konverģenci saprot redakcijas kopējo darbu stāsta izstāstīšanai caur dažādām platformām – notiek atšķirīgu platformu žurnālistu sadarbošanās [4]. Ar konverģenci saprot sadarbību un divu dažādu mediju (tradicionālo un interneta mediju) sinerģiju [3]. Konverģences laikā žurnālists vairāk saskaras ar savu vērtību maiņu un prāta noskaņošanu nekā tehnoloģisko aparatūru apguvi [4].

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Erdal I., J. (2011) Coming to terms with convergence journalism: Cross-Media as theoretical and analytical concept. Convergence: The international journal of research into new media technologies [online] 17, pp. 213-223. Available: SAGE database
  2. Knox, J., (2007) Visual-Verbal communication on online newspaper home pages. Visual communication [online] 6, pp. 19-53. Available: SAGE database.
  3. 3,0 3,1 Deuze M. (2004) What is multimedia journalism. Journalism studies [online] Vol.5., No.2, pp/ 139-152
  4. 4,0 4,1 Chung D., S. (2008) News now: Journalism in the online environment. New media and society [online] 10, pp. 345-351. Available: SAGE database