Palīdzības diskusija:Iekšējās saites un tabulas
Par saitēm uz triviāliem jēdzieniem
[labot pirmkodu]Šajā palīdzības sadaļā ir rakstīts: "Vieglākais veids, kā apgūt saišu veidošanas principus, ir piemēru pētīšana Vikipēdijas rakstos. Lai izlemtu par saites nepieciešamību, uzdod sev jautājumu: "Ja es lasītu šo rakstu, vai šī saite man būtu noderīga?"
Līdz šim pētīju piemērus, atradu tajos daudz saišu, uzdevu sev jautājumu un, atbildējis uz to "jā" (mēs visi esam subjektīvi, vienam šķitīs, ka saiti vajag, citam - ne), liku saites pa labi un pa kreisi. Man tomēr šķita, ka es kaut ko daru nepareizi, tādēl nolēmu paskatīties, ko par šo lietu saka, piemēram, krievu vikipēdija.
Gan angļu vikipēdijā en:Wikipedia:Manual of Style/Linking, gan arī krievu Vikipēdijā tas ir paskaidrots daudz sīkāk: ru:Википедия:Внутренние ссылки
"На что следует ссылаться" un "На что не следует ссылаться"
Īpaši gribētu pievērst uzmanību otrā uzskaitījuma 3. punktam: 3.Тривиальные термины и понятия, не имеющие значения для раскрытия основной темы статьи: общеизвестные имена и топонимы, названия языков, религий, профессий, валют, единиц измерения и т. п. («работал электриком в московском трамвайном депо, получая сто рублей в месяц»).
jeb tulkojumā:
"Triviāli termini un jēdzieni, kam nav nozīmes raksta pamattēmas atklāšanā: plaši pazīstami vārdi un toponīmi, valodu, reliģiju, profesiju, valūtu, mērvienību nosaukumi utt."
Šādu informāciju neatradu ne šajā sadaļā, ne arī Palīdzība:Svarīgākā pamatinformācija vai Palīdzība:Stila rokasgrāmata. Iespējams, ka slikti meklēju, taču pieļauju, ka var būt arī tādi jaunie lietotāji, kas meklē vēl sliktāk.
Nedaudz paskatījos, ko par to runā diskusijās. Var jau teikt, ka tas, kas ir citās vikipēdijās, nav arguments, taču tam tiek piekrists, piemēram, šeit: "ja tu nebūtu salicis saites uz jēdzieniem pārtika, fakultāte utml. vispārinātām lietām sarkano saišu būtu ievēojami mazāk"
Vai tomēr nederētu šo sadaļu ("Iekšējās saites un tabulas") papildināt, iztulkojot vikisaišu veidošanas pamatprincipus no krievu vai angļu vikipēdijām? (No krievu vikipēdijas varu iztulkot arī es, ja kolēģi neiebildīs pret šādu papildinājumu veikšanu).
Veidne "Atjaunināt"
[labot pirmkodu]Kāpēc veidne "Atjaunināt", kura ir ievietota raksta tekstā, tur izskatās savādāk, ar kaut kādu dīvainu tekstu, nekā tad, ja to ievieto šeit - diskusijā?
Šajā diskusijā esošā informācija ir novecojusi. Lūdzu, palīdzi uzlabot šo diskusiju, atjauninot raksta saturu, lai tas atspoguļotu pēdējo pieejamo informāciju. Diskusijā var parādīties dažādi ieteikumi. Vairāk lasi lietošanas pamācībā. |
Rakstā: "atjauninot raksta saturu, lai tas atspoguļotu pēdējo pieejamo informāciju esošā informācija ir novecojusi. Lūdzu, palīdzi uzlabot šo atjauninot raksta saturu, lai tas atspoguļotu pēdējo pieejamo informāciju, atjauninot raksta saturu, lai tas atspoguļotu pēdējo pieejamo informāciju."
Pie reizes - kādam vajadzētu izlabot veidnes tekstu (es kā lietotājs laikam to nevaru?)
Šajā veidnes esošā informācija ir novecojusi. - Šajā veidnē esošā informācija ir novecojusi.
Šajā diskusijas esošā informācija ir novecojusi. - Šajā diskusijā esošā informācija ir novecojusi. Zuiks 19:01, 25 jūlijā, 2015 (EEST)