PewDiePie

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
PewDiePie
PewDiePie 2015. gadā
PewDiePie 2015. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1989. gada 24. oktobrī (28 gadi)
Valsts karogs: Zviedrija Gēteborga, Zviedrija
Dzīves vieta Lielbritānija,Braitona
Pilsonība Zviedrs
Tautība Zviedrs
Nodarbošanās YouTube
Darbības gadi 2011-
Vecāki Lota Kristīne Johana Šelberga

Ulfs Šelbergs

Māsas Fenija Šelberga
Dzīvesbiedre Marzia Bisognin

Fēlikss Arvids Ulfs Šelbergs (zviedru: Felix Arvid Ulf Kjellberg; dzimis 1989. gada 24. oktobrī), pazīstams kā PewDiePie (izrunā: [ˈpjuːdipaɪ]), ir zviedru komiķis un videoproducents, pazīstams ar darbību YouTube. Savos YouTube video Fēlikss lielāko uzmanību pievērš datorspēlēm un komēdijtipa videoklipiem. YouTube kanālu sācis, filmējot šausmu spēles, jo ar to domāja, ka nejutīsies vientuļš un nebūs tik ļoti nobijies.

Studējis Šalmersas Tehnoloģiju universitātē. 2010. gadā (studiju laikā) reģistrējis YouTube lietotāja kontu PewDiePie. Nākamajā gadā pameta studijas, jo skola viņam šķita garlaicīga. Tā kā vecāki nevēlējās viņu atbalstīt, Šelberjs sāka strādāt hotdogu stendā, lai iegādātos datoru, kā arī veidoja dažādas bildes, izmantojot PhotoShop, kuras, internetā pārdodot, nopelnīja naudu.

2012. gadā viņa kanāla sekotāju skaits pārsniedza 1 miljonu. 2013. gada augustā viņš kļuva par YouTube lietotāju ar visvairāk sekotājiem, līderpozīciju zaudējis vienīgi uz īsu brīdi 2013. gada novembrī un decembrī. 2017. gada februārī PewDiePie kanālam bija vairāk nekā 53 miljoni sekotāju,[1] kanāla videoklipi ir skatīti vairāk nekā 14 miljardus reižu.[1]

Žurnāls Time viņu nosauca par vienu no 2016. gada 100 ietekmīgākajiem cilvēkiem.[2]

2015. gadā viņš izdeva grāmatu ar nosaukumu This Book Loves You ("Šī grāmata tevi mīl"), kurā ir dažādi sarkastiski domu graudi, par kuriem pasmieties. 2016. gadā Fēlikss izveidoja savu šovu YouTube Red ar nosaukumu Scare PewDiePie ("Nobiedē PewDiePie"). Šovā viņam ir jāiztur šausminoši notikumi, kas ir iedvesmoti no šausmu spēlēm.

2016. gada beigās Fēlikss, sasniedzot 50 miljonu abonentu slieksni, ieguva rubīna Play pogu. Šī poga ir speciāli izveidota viņam, un uz tās ir attēlots kanāla logo (brofist). Par pogu ir izveidots videoklips viņa kanālā, kas ir viens no populārākajiem videoklipiem 2016. gadā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]