Risto Sīlasmā

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Risto Sīlasmā
Risto Siilasmaa
Risto Sīlasmā
Personīgā informācija
Dzimis 1966. gada 17. aprīlī (53 gadi)
Karogs: Somija Somija
Pilsonība Karogs: Somija Somija
Nodarbošanās uzņēmējs

Risto Kalevi Sīlasmā (Risto Kalevi Siilasmaa, dzimis 1966. gadā) ir Somijas uzņēmējs. Viņš ir uzņēmuma F-Secure dibinātājs, padomes priekšsēdētājs un lielākais īpašnieks. Ir Nokia padomes priekšsēdētājs, kā arī vairāku uzņēmumu padomes loceklis.

Risto Sīlasmā ieguvis magistra grādu Helsinku tehnoloģiju universitātē.

1988. gadā Risto Sīlasmā kopā ar Petri Allasu dibināja uzņēmumu Data Fellows, kas sākotnēji nodarbojās ar datoru lietotāju apmācību un datubāžu izstrādi. 1990. gadu sakumā uzņēmums pievērsās antivīrusu programmatūras izstrādei, un tagad ir pazīstams ar nosaukumu F-Secure. Līdz 2006. gadam Sīlasmā bija F-Secure izpilddirektors. Viņam pieder gandrīz 40 % uzņēmuma kapitāldaļu.

2012. gada maijā Sīlasmā kļuva par telesakaru iekrārtu uzņēmuma Nokia padomes priekšsēdētāju. Pirms tam kopš 2008. gada bija Nokia padomes loceklis.[1] Kad 2013. gadā Nokia izpilddirektora amatu atstāja Stīvens Īlops, Risto Sīlasmā uz laiku pildīja šo amatu, līdz 2014. gada maijā izpilddirektora amatā apstiprināts Radžīvs Suri. Sīlasmā turpināja pildīt padomes priekšsēdētāja pienākumus.

Risto Sīlasmā pilda padomes priekšsēdētāja pienākumus telesakaru uzņēmumā Elisa , kā arī mazakos uzņēmumos: Blyk, Ekahau, Fruugo, Nexit Ventures un Valimo Wireless, daļā no kuriem viņš bijis lielākais investors.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Nokia Near Choice on New Chairman The Wall Street Journal, January 14, 2012


Uzņēmējdarbība
Priekštecis:
Jorma Ollila
Nokia padomes priekšsēdētājs
kopš 2012. gada
Pēctecis:
Priekštecis:
Stīvens Īlops
Nokia izpilddirektors
2013—2014
Pēctecis:
Radžīvs Suri