Rovio Entertainment

Vikipēdijas lapa
Rovio Entertainment Oyj
Tips Publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma informācijas tehnoloģijas
Dibināts 2003. gads
Galvenais birojs Espo, Karogs: Somija Somija
Produkti datorspēles
Tīmekļa vietne rovio.com
Rovio Entertainment galvenais birojs High Tech Center Keilaniemi biroju kompleksā Espo

Rovio Entertainment Oy jeb Rovio ir Somijas datorspēļu izstrādātājs un izklaides nozares uzņēmums. Tas ir dibināts 2003. gadā ar nosaukumu Relude. Tā galvenais birojs atrodas Espo. Uzņēmums plašāk pazīstams kā spēles Angry Birds izveidotājs.

Rovio Entertainment akcijas tiek kotētas biržā Nasdaq Helsinki.

Bez datorspēļu biznesa uzņēmums darbojas arī citās nozarēs, piemēram, izklaides parku izveidē Eiropā un Ķīnā, bērnu grāmatu un filmu izdošanā.

Pēc strauja izaugsmes perioda 2013. gadā Rovio peļņa samazinājās par 50 %, jo saistībā ar konkurences pieaugumu uzņēmums bija palielinājis investīcijas. 2014. gada 2. oktobrī Rovio paziņoja, ka likvidēs līdz 130 darbavietām.[1]

2015. gada jūlijā izlaista spēles jauna versija Angry Birds 2. Augusta beigās paziņots, ka uzņēmums likvidēs līdz 260 darbavietu, jo Angry Birds 2 sākotnējā peļņa bijusi mazāka par plānoto. Tiks veikta arī restrukturizācija, tās darbību sadalot trīs virzienos: spēles, mediji un patēriņa produkti.[2]

2017. gada maijā Rovio ziņoja, ka uzņēmuma atgriezies pie peļņas, pateicoties Angry Birds filmai un nesen izlaistajām datorspēlēm. 5. septembrī paziņots, ka Rovio Entertainment kļūs par publisku uzņēmumu. Tas veica sākotnējo publisko piedāvājumu, un 29. septembrī sākta akciju kotēšana biržā Nasdaq Helsinki.[3][4] 2018. gada 2. martā Rovio paziņoja par Londonas studijas slēgšanu pēc neapmierinošiem rezultātiem. 2018. gada 30. novembrī tika paziņots, ka Rovio ir iegādājies datorspēļu izstrādātāju PlayRaven, kas pazīstams ar stratēģijas spēļu izveidi, piemēram, Eve: War of Ascension.

2020. gada 3. jūnijā Rovio iegādājās Dānijas datorspēļu izstrādātāju Darkfire Games, kas veidoja mobilo ierīču spēles, koncentrējoties uz lomu spēlēm; studija tika pārdēvēta par Rovio Copenhagen.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]