Vikipēdija:Esi sveicināts Vikipēdijā

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
 

Esi sveicināts Vikipēdijā...

Esi sveicināts! Esam priecīgi, ka vēlies uzlabot Vikipēdiju un ceram, ka izbaudīsi darbību šeit tikpat ļoti, cik to izbaudām mēs. Kā jaunais Vikipēdijas papildinātājs Tu varētu justies mazliet nomākts no Vikipēdijas lielā apjoma un daudzajām jomām, taču neuztraucies — ar laiku Tev viss šķitīs saprotamāks. Ja ir kādi jautājumi vai ir radušās problēmas, vienmēr būs kāds dalībnieks, kurš Tev ar prieku palīdzēs. Pārējā šīs lapas daļa ir vairākas saites, kas Tev palīdzēs sākt darbu Vikipēdijā. Veiksmi Vikidarbā! -- Vikipēdijas kopiena

Viena no labākajām lapām, kuru apskatīt pēc šīs lapas izlasīšanas, ir Ievads.

Ja darba procesā rodas kādi jautājumi, droši vari tos uzdot kopienas portālā vai kāda dalībnieka diskusiju lapā.

Padoms: Paraksties diskusijā ar četrām tildēm (~~~~) pēc sava jautājuma; tas automātiski pievienos Tavu dalībnieka vārdu un laiku, kad esi uzdevis jautājumu.

Tāpat iesakām apskatīt svarīgāko pamatinformāciju, kā arī pamācību.

 

Vikipēdijas pārlūkošana

Lai izprastu Vikipēdiju, vieglāk ir iztēloties to kā mājaslapu ar divu veidu lapām: pašas enciklopēdijas rakstus un kopienas lapas (kas nepieciešamas dalībniekiem).

Lai kaut ko sameklētu enciklopēdijas daļas lapās, augšējā labajā stūrī ir logs "meklēt", tajā ieraksta meklējamo jēdzienu un, ja ir raksts ar tieši tādu nosaukumu (vai arī pāradresācija), tas tiks atvērts. Ja raksts ar tādu nosaukumu nav, tiks parādīts saraksts ar rakstiem, kuros ir meklējamais vārds. Meklēšanas funkcijai var piekļūt arī meklēšanas lapā. Ja ir aptuveni zināms meklējamā raksta nosaukums un negribas lietot meklēšanu, var aplūkot visu rakstu alfabētisko sarakstu.

Starp Vikipēdijas kopienas lapām ir vairākas palīdzības lapas, instrukcijas, pamācības, diskusiju lapas, dalībnieku lapas u.c. Tās tiek izmantotas dalībnieku saziņai un enciklopēdijas attīstīšanai.

 

Mūsu "noteikumi"

Noteikti izlasi augšā esošās lapas! Tās ir ļoti svarīgas un Tev palīdzēs — pat, ja nekas neizdodas pirmajā otrajā desmitajā septiņpadsmitajā 33. reizē!

 

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība...

Ja esi pieļāvis kļūdu un vēlies to atcelt, tad tā arī dari. Instrukcija: noklikšķini uz pogas "Hronoloģija" lapā, kurā esi pieļāvis kļūdu. Tad klikšķini uz saites "atcelt" tās rindiņas beigās, kuru izmaiņu Tu veici.


Dažas palīdzības lapas:


Vietas, kur vari uzdot jautājumus:

Tāpat ar prieku Tev palīdzēs gandrīz ikviens no Vikipēdijas administratoriem.