Vikipēdija:Konferences/Northern Europe Meeting 2018/Edgars2007
1. diena
[labot pirmkodu]Pirmā diena sākas tepat Rīgā (atkal tas ir nosacīti, jo rindas rakstu, sēžot viesnīcas numuriņā Stokholmā) ar lidmašīnu. Pirmie ieradāmies es ar Turaidu (kuru nejauši satiku jau braucot ar autobusu uz lidostu). Kad visa komanda bija savākusies, apspriedām tikšanas iespējas līdz viesnīcai, daļa kolēģu arī lejupielādēja nepieciešamo lietotni. Šoreiz lidojums likās nedaudz "smagāks", diezgan bieži turēju sev blakus "slaveno" maisiņu. Tikuši ārā no lidmašīnas, sākām savu ceļu uz viesnīcu. Viesnīcā atšķirībā no citām reizēm bijām vieni paši divvietīgajos numuriņos. Bet nedaudz labāk pašam patika viesnīca Berlīnē.
Viesnīcā ilgi neuzkavējāmies, devāmies uz pasākuma norises vietu dažu minūšu attālumā, kurā sākām strādāt. Pirmais uzdevums bija izvēlēties kādu no bildēm un pastāstīt citam konferences dalībniekam, kā tas sasaucas ar dalību konferencē. Mana pāriniece bija Sofija no Zviedrijas, kas tika satikta Berlīnē, kur stāstīja par iknedēļas "palīdzību Vikipēdijā" real life. Pārsprieduši attēlus, sāku nedaudz plašāk izvaicāt par šiem viņas rīkotajiem pasākumiem. Vēlāk, sadalījušies grupās, pārspriedām dažādus jautājumus par 'friendly space', bailēm, vēlamajiem ieguvumiem no konferences etc. Ar to arī šī diena arī beidzās. Ā, nē. Vēl bija vakariņas, kuru laikā ar Ivo sākām pārspriest ESTLAT konkurusu un citas tēmas. Pēc tam citi kolēģi turpināja socializēties (kas galīgi nav domāts man), es viesnīcas numuriņā paskatījos TV :)
2. diena
[labot pirmkodu]Otrā diena tika sākta ar igauņu vēlmju izpildi, pēc kuras tika apmeklēts vietējais Maxima/Rimi tipa veikals. Tālāk seko brokastis un darba sākums. Pirmās stundas tika veltītas (manuprāt, dažkārt diezgan neefektīvi un nekonstruktīvi) vīzijas izveidei, ko mēs vēlamies panākt un kā mēs to varam izdarīt. Īpaši neiedziļināšos (tie zināmā mērā bija projektu vadības kursi).
Pusdienu pārtraukumā tika uzņemta grupas bilde un ... ēstas pusdienas. Tajā laikā ar Ivo pārspriedām dažādas problēmas. Nonācām pie secinājuma, ka lvwiki tehniskās problēmas tiktu atrisinātas, ja Edgars tiktu saklonēts :) Pēc pusdienām konferences dalībnieki paši izvirzīja jautājumus/sesijas (apm. 40 min garumā), ko apspriest. Nedaudz pakonsultējies ar norvēģu kolēģi Jonu (tagad slinkums meklēt vārdu, vēlāk sameklēšu un atveidošu), kas man apsolīja būt šai sesijā morālam atbalstam, saņēmu drosmi arī pieteikt sesiju: par tehnoloģijām, kādas ir kopienu vajadzības/vēlmes utt.
Pirmā sesija bija konf. organizatora Jona (cits Jons, ne tas norvēģis, kas pieminēts iepriekšējā rindkopā) sarīkotā sesija par turpinājumu konferencei. Ko mēs varētu darīt, vai ir vajadzīgas reģionālas konferences/tikšanās (it īpaši pēc Wikimedia konferences formāta maiņas), ad hoc sanāksmēm (piem., latvieši ar igauņiem), tematisko grupu sanāksmes (GLAM, piemēram). Vēl runājām par konferences norises vietu - vai katru gadu cita vai arī vienā vietā. Vienojāmies, ka būtu labāk mainīt to, citām nodaļām palīdzot, ja organizatoriem nav kaut kādu nepieciešamo spēju utt.
Otrā sesija bija manis organizētā. Sākumā likās, ka neviens neatnāks, bet vainīga bija iepriekšējā sesija. Parādījās Jons, 3 igauņi, Finns, kā arī Biafra (paldies par morālo atbalstu). Šī bija pirmā reize, kas es "uzdrīkstos" kaut ko tādu darīt, bet kādreiz jau jābūt tai pirmajai reizei. Sesija gan neizgāzās, bet "nepareizā vieta" šī bija. Ziemeļeiropā visas kopienas ir puslīdz tech-savy, vienīgi igauņi izceļas :) Viņiem arī šī sesija tika veltīta :D
Nākamā sesija bija par "Vikimedijas pārdošanu" un PR lietām. Izvērtās ļoti sakarīga diskusija. Es ar pārējiem šajā sesijā esošajiem latviešiem daudz jaunas idejas ieguvu, kā popularizēt Vikipēdiju, piesaistīt jaunus lietotājus:
- dalība grāmatizstādēs
- raksti soc. tīklos par vikipēdistiem, parādot, ka tie ir normāli ļaudis
- reklāmraksti masu medijos
Pēdējā sesija izvērtās diezgan nepatīkama. Tā bija "Kā lielās nodaļas var palīdzēt mazajām". Dažbrīd aizgāja pilnīgā beztēmā. Lielākā daļa bija par to, ka latviešiem vajadzīga kaut kāda organizācija. Un tad sākās mācīšana no lielo nodaļu puses, ka jums jādara tas, tas un tas...
Pēc pēdējās sesijas tika uzsākta "galerijas" sesija. No katras valsts kāds stāvēja pie attiecīgās organizācijas profila un atbildēja uz citu valstu kolēģu jautājumiem. Es pieteicos būt par mūsu profila "aizstāvētāju". Cilvēki interesējās par gender gap, sociālajiem tīkliem, sadarbību ar igauņiem. Vēl sirsnīgi izrunājos ar norvēģu Jonu, ar kuru ir labi pastrādāts Vikidatos kopīgos projektos. Šī ir viena no tām retajām iespējām satikt tos cilvēkus, ar kuriem Tu ikdiena strādā. Novērtēju to.
Pēc galeriju sesijas dienas oficiālā daļa beidzās un mēs devāmies apskatīt Stokholmu kopā ar igauņiem. Protams, tika arī sekots līdzi Saeimas vēlēšanām.
Trešā diena
[labot pirmkodu]Trešā diena tika sākta ar lightning talks, ko šeit organizēja igauņu kolēģis Ivo. Visvairāk uzrunāja paša Ivo prezentācija. Pēc tam es apmeklēju igauņa Merta organizēto sesiju par Wikimedia projektu/nodaļu sadarbību ar citām organizācijām, uzsvaru liekot uz Vikidatiem. Kāds ir labums citām organizācijām, kāds ir labums mums utt. Nedaudz arī pieskārāmies OSM tēmai, kā tie var sadarboties ar Vikidatiem. Tam sekoja sesija par "darbību veikšanu". "Iemaldījos" daļā par nākamajām darbībām pēc konferences - ko mēs darām, kā mēs strādājam utt. Es pieteicos būt par Latvijas nodaļas koordinatoru/kontaktpersonu dažādos jautājumos, kā arī pieteicos palīdzēt ar (diskusiju) portāla izveidi reģionam.
Beigās atvadas. Igauņi bija sarūpējuši patīkamu pārsteigumu, katras nodaļas kādam pārstāvim uzdāvinot kādu grāmatu. Es tiku pie dāvanas mūsu nodaļai - grāmata par jokiem, kas saistīti ar Igauniju. Lai ir vēl vairāk joku! Nu labi, Ivo... Tiks strādāts pie tā. Jau pēc konferences Latvijas vikimedistu kopbilde.
Tālāk seko došanās mājup, daļu ceļa pavadot kopā ar igauņiem. Lai arī citu kolēģu stāstītajā ir klausāmas pretrunas, kopumā veiksmīgs mājupceļš.