Vikipēdija:Konferences/WikidataCon 2019

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
WikidataCon 2017.svg

2019. gada 25.—25. oktobrī Berlīnē notika konference WikidataCon 2019, kurā kopā pulcējās Vikidatu projekta aktīvisti un citi projektā iesaistītie.

Apmeklēju šo konferenci ar organizatoru stipendiju un šī ir atskaite kopienai par tur piedzīvoto un uzzināto. No Latvijas biju vienīgais pārstāvis.

Konferences rīkotāji Wikimedia Vācijas nodaļa ir ar lielu pieredzi (būtībā ir salīdzināma ar pašu globālo Wikimedia Foundation), tāpēc konference bija teicami organizēta un tehniski nodrošināta.

Konferences saturs[labot pirmkodu]

Grupas fotogrāfija

Konference, kā ierasts, iesākās ar uzrunām un keynote prezentāciju, šoreiz gan tā par leksēmām, kas ir mani mazāk interesējoša tēma. Pēc tam jau turpinājās paralēlās sesijas, kas pamatā bija diezgan praktiskas.

No satura izcelšu vairākas prezentācijas:

 • Wikidata Commons contribution strategies for GLAM organizations — autors Endrū Lihs dalījās ar savu pieredzi, darbojoties vienā no pasaules lielākajiem muzejiem — Metropoles mākslas muzejā. Daudz praktisku sīkumu, ko paņemt arī darbā Vikipēdijā.
 • Project WikiLoop — arī Google interesē Vikidatu satura kvalitātes uzlabošana, tāpēc ir vairāki tehniski rīki, kas top šajā projektā. Izskatījās lietderīgi, bet vēl nav gatavi lietošanai.
 • Birthday presents demo — visai interesanta sesija, kur cilvēki demonstrēja dažādus jaunus rīkus un citas iespējas, ko tie dāvina Vikidatu jubilejā.
 • WikidataCon awards ceremony — izklaidējoša rakstura pasākums, kur tika izrādītas atzinības dažādās kategorijās (pieļauju, ka interesanti tikai tiem, kas ir iekšā projektā vai pazīst iesaistītās personas). Kā balva katrā kategorijā bija attēls, kurā uz kāda Berlīnes objekta tiek projicēts saņēmēja vārds.
 • OpenStreetMap and Wikidata — lai arī saturiski nekā jauna, šī ir ļoti laba prezentācija, lai iepazītos ar tēmu.
 • Infoboxes panel — kas notiek ar infokastēm? Baskiem/katalāņiem iet ļoti aktīvi — ap 80% infokastu datus ņem no Vikidatiem. Ir zināma vēlme vairāk sadarboties kopēju moduļu radīšanā, globālo moduļu un veidņu ieviešanā.

Sadzīviski sīkumi[labot pirmkodu]

ISA izaicinājuma uzvarētāji
 • Rīgai ar Berlīni ir ērts savienojums, izmantojot avio reisus (vairāki reisi dienā izdevīgos laikos). Gaidu Rail Baltica, kas ļaus ātrāk nokļūt lidostā vai doties uz Berlīni ar nakts vilcienu, jācer, ka šo piedzīvošu.
 • Pasākums notika ārpus centra (tuvāk Zooloģiskajam dārzam) līdz tam nezināmā vietā Urania Berlin. Es pat teiktu, ka vienas no labākajām telpām, kādas piedzīvotas Wikimedia konferences vajadzībām.
 • Mans istabas biedrs bija jau labi pazīstamais ungārs Texaner, kurš ik pa laikam viesojas Rīgā pie radiem.
 • Konferencē ēdiens bija pilnībā veģetārs, pamatojot to gan ar izmaksās, gan vēlmi samazināt ietekmi uz vidi. Skaļi protesti klātienē izpalika. Viesnīcas brokastīs un Berlīnes kebabnīcās gan viss bija bez izmaiņām.
 • Konferences laikā piedalījos izaicinājumā, kur ar ISA rīku bija attēlos jāatzīmē objekti no Vikidatiem (tie sauktie strukturētie dati iekš Commons). Tiku pie otrās vietas un lieliskas balvas, ko izspēlēt kādā Vikipēdijas konkursā.
 • Konferences dalībnieki, īpaši tie, kas saņēmuši stipendiju, tiek aicināti kādu brīdi veltīt arī brīvprātīgajam darbam. Otrajā dienā pieteicos uzraudzīt video tiešraidi (viens atbild par bildi, otrs pr skaņu), darīju to trijās sesijās. Varēja padarboties ar Chaos Computer Club aparatūru un apgūt šīs nodarbes smalkumus.
 • Hardware donation program ietvaros piegādāju pirmo ziedoto laptopu kādam mūsu kopienas dalībniekam. Pateicīgais kungs gan šķendējās, ka tas Macbook Pro ir pārāk nesaprotams un uz tā uz lika Linux.
 • Iepirkšanos Vācijā nevajag atlikt uz svētdienu, nestrādā neviens lielveikals.
 • Kad apnicis pastkaršu piedāvājums tūristu vietās, kaut ko oriģinālu var meklēt muzeju veikaliņos.

Noderīgas saites[labot pirmkodu]