Pāriet uz saturu

Vikipēdija:Rakstu vednis/Saturs

Vikipēdijas lapa
Autortiesības
Vispārīgais noteikums ir nekopē no citām mājaslapām. (Ir daži izņēmumi, tāpat dažu vārdu citēšana ar atsaucēm noformētā citātā ir OK.)

Tevis veidotais raksts nedrīkst pārkāpt autortiesības.

Nekopē tekstus no citām mājaslapām šeit, ja vien tas neatrodas publiskajā lietošanā vai ar atsauci noformēts citāts. Raksti, kuros tiek pārkāptas autortiesības, tiks dzēsti. Raksti saviem vārdiem. Tas nav nekas slikts, ja teksts nav ideāls, tas varēs tikt jebkurā brīdī papildināts.

Tavam rakstam tāpat ir jāatbilst nozīmīguma kritērijiem.

Iepriekšējā lapā tika norādītas vadlīnijas pēc kurām var tikt noteikts raksta temata nozīmīgums, lai varētu rakstīt par to Vikipēdijā. Pārliecinies, ka raksta izlasīšanas beigās lasītājs sapratīs, kāpēc attiecīgais temats ir nozīmīgs.

Rakstam jābūt rakstītam no neitrāla skatupunkta. Rakstiem Vikipēdijā ir jābūt neitrāliem, kas nozīmē, ka nevar tikt temats aplūkots tikai no viena skatupunkta (piemēram, rakstā ir tikai negatīva informācija vai tieši otrādāk — tikai pozitīva, slavinoša informācija). Ir labi, ja kritika tiek argumentēta ar atsaucēm, taču atsaucēm ir jābūt neitrālām un uzticamām. Rakstā ir jāatspoguļo visi nozīmīgie viedokļi samērā vienādā daudzumā, proporcionali un objektīvi. Ja rakstā ir tikai negatīva, apmelojoša informācija, tad raksts tiks dzēsts. Ja rakstā ir tikai tematu slavinoša informācija, tas tāpat var tikt dzēsts vai pārveidots, lai ievērotu neitrālu skatupunktu.


Vai Tavs raksts atbilst satura prasībām?

Mans raksts ir neitrāls, ir parādīts temata nozīmīgums un tas nav pārkopēts no citām vietām

Mans raksts neatbilst šīm prasībām (palīdziet!)