Vikipēdija:Vikitikšanās/Valga 2016. gada 3. septembris

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Vikitikšanās Valgā ar igauņiem

Datums: 2016. gada 3. septembrī
Laiks: 12.00
Vieta: Valgas bibliotēka
Apraksts: Kopīga tikšanās ar igauņiem. Diskusijas par tēmām, kas aktuālas abām kopienām. Sarunu valoda angļu. Izbraukšana no Rīgas ap 9.00. Vakarā atgriešanās Rīgā.

WiFi: Jā
Adrese: Aia tänav 12, Valga (karte)
Dalībnieki (pieteikties):
Ieradās:

 1. Edgars2007
 2. Feens
 3. GreenZeb
 4. Juhan121
 5. Kruusamägi
 6. Papuass
 7. Silraks
 8. Turaids
 9. Voll
 10. WikedKentaur

Pasākums notika Valgas bibliotēkā atsevišķā sanāksmju telpā.

Formālā diskusijas daļa[labot pirmkodu]

Īsa iepazīšanās[labot pirmkodu]

Klātesošie stādījās priekšā, īsi pastāstot par savu līdzšinējo darbību. Igaunijas pārstāvji:

 • Kruusamägi: aktīvs dažādu pasākumu organizators. Īpaši interesē fotokonkursi, izglītības programma.
 • Juhan121: aktīvs rakstu autors, īpaši interesē biogrāfijas.
 • WikedKentaur: vairāk uzsvars uz tehniskajām zināšanām, bijis iesaistīts WLM tehniskajos rīkos Igaunijas konkursos.

Dāvana mūsu kopienai no Wikimedia Eesti: Valkā dzimušā igauņu fotogrāfa Svena Začeka fotoalbums "Riga+" (paliek glabāšanā pie Feens).

Sadarbība par Latvijas/Igaunijas tēmām[labot pirmkodu]

Secinām, ka pārāk maz esam rakstījuši viens par otra svarīgākajām tēmām. Diskusijās vienojamies, ka vajadzētu sākt ar sarakstu veidošanu, gan automātiski no Wikidata, gan ar roku veidotus pa dažādām tēmām. Secinām, ka rakstu konkursi nav bijuši īpaši veiksmīgi, arī CEE Spring saraksti nav pārāk kvalitatīvi. Kruusamägi piedāvā sagādāt grāmatas par Igaunijas tēmām (angliski, piemēram, šādu vai šādu), ja no tām varētu tikt veidoti raksti. Juhan121 ir gatavs rakstīt rakstus par tēmām no sagatavota saraksta.

Dažādiem rakstu konkursiem būtu vēlama nedaudz plašāka tēma par "Tartu universitāti", bet Eesti 100 būtu par plašu. Veiksmīgāki piemēri būtu "100 izcilākie igauņi".

Fotokonkursi[labot pirmkodu]

Apspriežam līdzšinējos fotokonkursus. Mums bijis tikai WLM 2015, ko uzskatām par veiksmīgu. Igauņi uzskata, ka WLM pie viņiem sevi ir izsmēlis un labāk ir organizēt vikiekspedīcijas ar konkrētu mērķi, atmaksājot dalībnieku transportu, atsevišķos gadījumos arī naktsmītnes un ēdienreizes. Kartē palikušie nenofotografētie objekti ir vai nu pārāk grūti sasniedzami, vai arī tie ir arheoloģijas pieminekļi, kur no apkārtnes attēla nav liela labuma. Atsevišķos gadījumos arī problēma identificēt, kurš ir īstais objekts (piemēram, mūsu sarakstā ir trīs kamīni Cesvaines pilī bez papildu norādēm).

2017. gadā Kruusamägi organizēs Zinātnes fotogrāfiju fotokonkursu (līdzīgi kā 2015. gadā). Latvijas konkursu koordinēt uzņemas Feens. Igauņiem plānots attīstīt arī sadarbību ar muzejiem. Tam var noderēt jaunais Pattypan rīks.

Voll demonstrē informāciju Vikidatos par mūsu kultūras pieminekļiem. Importēta praktiski visa informācija no VKPAI lapas. Salīdzinām ar Igaunijas kultūras pieminekļu informācijas lapām, kur krietni vairāk informācijas. Voll pēc Latvijas adresēm ieguvis koordinātas, daļu pieminekļu tagad var apskatīt kartē. Igauņi demonstrē WLM Map rīku, kur importēta viņu informācija. Par Latviju tur vēl nav, jārisina tehniski jautājumi. Diskutējam par to, ka Vikipēdijā varētu būt kvalitatīvāka informācija nekā valsts iestāžu lapās.

Runājot par vikiekspedīcijām, parādījās problēma, ka vēlāk grūti identificēt objektus, noderētu GPS iekārta vai vienkārši ceļa ieraksts telefonā. Kā arī par koordinātu nozīmi Commons publicētiem attēliem.

Igauņi stāsta par savu veiksmīgo HELP fotoprojektu, kas darbojas pilnīgi bez jebkādiem finanšu ieguldījumiem, tāpat ekspedīcijām, ieskaitot Ziemeļlatvijā.

Vietējo projektu specifika[labot pirmkodu]

Igauņi pastāstīja par savu situāciju labo un vērtīgo rakstu kritērijos, kur sistēma nestrādā un neviens neķeras klāt, lai kaut ko mainītu. Traucē arī tas, ka kopiena dalās starp Tartu un Tallinu. Īsi pastāsta arī par sākumlapu, kur ir nedēļas raksts un fotogrāfija.

Tehniskie rīki[labot pirmkodu]

Kruusamägi demonstrē sevis izstrādāto rīku Minority Translate, kas ir alternatīvs Vikipēdijas rediģēšanas rīks ar plašām iespējām, ne tikai integrētu tulkošanu. Ļauj ērti papildināt daudzus rakstus ar līdzīgu informāciju. Neesot daudz lietotāju, tiek meklēti interesenti. Demonstrē Igaunijas zemes dienesta karšu sistēmu, kurā ir daudz informācijas, to skaitā par kultūras pieminekļiem.

Apspriežam rakstu ģenerēšanas iespējas, palīgrīkus, pielietojums būtu ģeogrāfiskie objekti, Latvijas un Igaunijas ciemi.

Turpmākā sadarbība[labot pirmkodu]

Vienojamies, ka varētu atkārtot šādu tikšanos pēc gada. Tiek apspriesta iespējamā notikšanas vieta.

Neformālā daļa[labot pirmkodu]

15.00 tiek slēgtas bibliotēkas telpas un dodamies pusdienās kādā no Valgas kafejnīcām, turpinot diskusijas. Lietaino laika apstākļu dēļ tiek atcelta fotopastaiga pa Valgu/Valku. Atpakaļceļā uz Rīgu tiek nofotografēti atsevišķi objekti, to skaitā Ielīcas, Zīle, Mežmuiža, Vijciema čiekurkalte, Stampupe, Brutuļi, Smiltenes centrs.

Galerija[labot pirmkodu]