Flandrijas tūre

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Flandrijas tūre
Ronde van Vlaanderen logo.png
Pamatdati
Datums Aprīļa sākums
Reģions Valsts karogs: Beļģija Flandrija, Beļģija
Vietējais nos. Ronde van Vlaanderen (nīderlandiski)
Iesauka De Ronde
Vlaanderens mooiste
Disciplīna Šoseja
Sacensības UCI World Tour
Veids Klasikas piemineklis
Vēsture
Pirmoreiz 1913
Sacensības 98 (uz 2014. gadu)
Pirmais uzv. Valsts karogs: Beļģija Pols Demāns
Visvairāk uzvaru Valsts karogs: Beļģija Ahjels Bijsē
Valsts karogs: Itālija Forenco Manji
Valsts karogs: Beļģija Ēriks Lemāns
Valsts karogs: Beļģija Johans Musēvs
Valsts karogs: Beļģija Toms Bonens
Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra
(3 uzvaras)
Pēdējais uzv. Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra

Flandrijas tūre (nīderlandiešu: Ronde van Vlaanderen, franču: Tour des Flandres) ir šosejas riteņbraukšanas sacensības, kuras katru pavasari notiek Beļģijā, nedēļu pirms Parīze—Rubē. Tās ir vienas no Flandrijas klasikām. Sacensības ir daļa no UCI WorldTour kalendāra un ir vienas no klasikas pieminekļiem Eiropas profesionālajā kalendārā. Tās uzskata par svarīgākajām sacensībām Flandrijā un tām ir piešķirta iesauka Vlaanderens mooiste (nīderlandiski "Flandrijas labākie").

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Flandrijas tūri 1913. gadā izveidoja Karels Van Veinendāls, sporta laikraksta Sportwereld līdzdibinātājs. Šajā laikā daudzi laikrakstu un žurnālu izdevēji organizēja riteņbraukšanas sacensības, lai palielinātu apgrozījumu.

Pirms Otrā Pasaules kara sacensības parasti notika tajā pašā dienā, kad Itālijā notika Milāna–Sanremo sacensības. Spēcīgākie Itālijas un Francijas pārstāvji izvēlējās sacensības Itālijā, kas izskaidro tikai vienu pirmskara uzvarētāju, kurš nebija no Beļģijas. Pēc kara sacensības palielināja savu nozīmi, kad tās kļuva par daļu no Challenge Desgrange-Colombo kopvērtējuma, kurš ir mūsdienu UCI WorldTour priekštecis. Arī šobrīd sacensības ir iekļautas sezonas kopvērtējumā. Sacensību rekordu īpašnieki ir beļģi Ahjels Bijsē, Ēriks Lemāns, Johans Musēvs un Toms Bonens, šveicietis Fabians Kančellāra, kā arī Itālijas pārstāvis Forenco Manji, katram ir pa trijām uzvarām.