.tv

Vikipēdijas lapa
.tv
Atklāts 1996
TLD tips Valsts augstākā līmeņa domēns
Statuss Aktīvs
Reģistrācija .TV Korporācija (VeriSign uzņēmums)
Sponsors Tuvalu valdība
Domātais lietojums Ar Tuvalu saistīta darbība
Reālais lietojums Tiek tirgots kā televīzijas un video mājas lapu domēns, bet var tikt izmantot jebkuram mērķim
Ierobežojumi Nav
Struktūra Iespējams reģistrēt otrā līmeņa domēnus. Daži otrā līmeņa domēni, tādi kā .gov.tv paredzēti Tuvalu esošajām iestādēm
Strīdu risināšana UDRP
Mājaslapa www.verisign.tv


.tv ir Tuvalu Interneta augstākā līmeņa domēns (ccTLD).

Jebkura persona var reģistrēt jebkuru .tv domēnu (izņemot dažus rezervētos domēna vārdus .com.tv, .net.tv, .org.tv). Šis domēna vārds ir ekonomiski vērtīgs, jo ir televīzijas abreviatūra TV. Līdzīgi domēni ir .me, .fm, .am, .cd, .dj un .mu. Šāda netradicionāla domēna vārda izmantošana ir pazīstama kā domēnu vārdu spēles.

Verisign[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šo domēnu pārvalda dotTV, VeriSign uzņēmums. Tuvalu valdībai pieder 20% no šī uzņēmuma. 2000. gadā Tuvalu iznomāja savu domēna vārdu ".tv" par 50 miljoniem ASV dolāru 12 gadu periodā. [1] Arhivēts 2016. gada 1. jūlijā, Wayback Machine vietnē. Tuvalu valdība ik gada ceturksni saņem 1 miljona dolāru lielu maksājumu.

2006. gada 14. decembrī VeriSign paziņoja par sadarbību ar Demand Media, kuru vada bijušais MySpace vadītājs Ričards Rosenblats (Richard Rosenblatt), lai tirgotu .tv augstāka līmeņa domēnu kā multimēdiju satura mājas lapu domēnu. ".TV" domēnu nedrīkst pārvietot uz citu reģistratoru.

Piezīmes un atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]