ADSL

Vikipēdijas lapa
Vārteja ir bieži izmantota, lai izveidotu (ADSL) savienojumu

Asimetriskā digitālā abonenta līnija (ADSL) (Asymmetric Digital Subscriber Line) ir digitālās abonēšanas līnijas (DSL) tehnoloģijas veids, datu komunikācijas tehnoloģija, kura iespējo ātrāku datu pārraidi caur vara telefona līnijām nekā parastie tradicionālie balss frekvenču joslas modemi. (ADSL) atšķirās no mazāk sastopamā Simetriskā digitālā abonomenta līnijas (SDSL). ADSL, joslas platums un datu pārraides ātrums ir asimetrisks, tas nozīmē, ka tas nodrošina dažādus ātrumus lejup pa straumi un augšup pa straumi, straume lejup pa straumi (downstream) ir ievērojami augstāka nekā augšup pa straumi (upstream). Pakalpojumu sniedzēji parasti reklamē ADSL, kā servisu priekš patērētājiem kuriem galvanā ir failu lejupielāde.

Teorētiskais datu pārraides ātrums, ko spēj nodrošināt atbilstoši standartam ADSL tehnoloģija, ir 8 Mbps lejup pa straumi (downstream) un 640 kbps augšup pa straumi (upstream).

Attīstoties ADSL tehnoloģijai, ir radušās jaunas uzlabotas versijas ADSL2 un ADSL2+. ADSL2+ teorētiskais datu pārraides ātrums (laboratorijās sasniegtais) ir 24 Mbps lejup pa straumi (downstream) un 1024 kbps augšup pa straumi (upstream).

Atsauces un piezīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

https://lv.fondoperlaterra.org/comdifference-between-adsl-and-cable-modem-48