Arnolds fon Fītinghofs

Vikipēdijas lapa
Livonijas mestra zīmogs ar uzrakstu "(Sigillum) (Com)MENDATORIS DOM(us) (the)VTO(nic)I IN LIVONIA" - "Vācu ordeņa komandiera Livonijā zīmogs".
Livonijas ordeņa bruņinieku iebrukums Lietuvā (Wojceha Gersona zīmējums).

Arnolds no Fītinghofas jeb Arnolds fon Fītinghofs (latīņu: Arnoldus de Vitinghove; miris 1364. gada 11. jūlijā) ieradās Livonijā no Vestfālenes un bija Livonijas ordeņa Alūksnes pils (Marienburgas) komturs no 1341. līdz 1346. gadam. Pēc tam, kad ordenis no Dānijas karaļa Valdemāra IV nopirka Ziemeļigauniju, viņš kļuva par Tallinas (Rēveles) komturu. 1360. gadā viņš tika izvēlēts par Livonijas ordeņa mestru. Šajā amatā viņš atradās līdz savai nāvei 1364. gadā.

Hronikas liecības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rusova hronika par mestru Arnoldu:

"Arnolds Fitinghofs, 26. Vācu ordeņa mestris, bijis Marienburgas komturs, 1360.gadā tapa par mestri Livonijā. Šis mestris veda daudzus ievērojamus kaŗus ziemā un vasarā pret nekristīgiem. Viņš ieņēma Kauņas pili Lietavā un saņēma gūstā ķēniņu Konstantinu (vēsturiski Ķēstutis nepiedalījās šajā aplenkumā, bet aplenkumu vadīja Vācu ordeņa mestrs Vinrihs fon Kniprode) ar dēlu, un daudzus no dižciltīgiem. Nokāva viņš ap 2000 cilvēku. Pili lika viņš nodedzināt un izpostīt līdz pamatiem".

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Politiskie un sabiedriskie amati un pozīcijas
Priekštecis:
Gosvins fon Hērike
Livonijas Ordeņa mestrs
1360. gads - 1364. gads
Pēctecis:
Vilhelms fon Frimersheims