Baltic News Service

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no BNS)
Jump to navigation Jump to search
Baltic News Service
Dibināts 1990. gads
Galvenais birojs Tallina, Karogs: Igaunija Igaunija
Produkti Ziņu aģentūra
Mātes uzņēmums Uudisvoog OÜ
Mājaslapa bns.ee
bns.lv
bns.lt

Baltic News Service jeb BNS ir ziņu aģentūru un mediju monitoringa grupa. Tā ir lielākā ziņu aģentūra Baltijas valstīs.[1] BNS īpašnieks kopš 2014. gada ir Igaunijas uzņēmums Uudisvoog OÜ. BNS ir Eiropas ziņu aģentūru alianses European Alliance of News Agencies (EANA) biedrs.

Ziņas tiek gatavotas latviešu, igauņu, lietuviešu, angļu un krievu valodā.

BNS grupā ietilpst ziņu aģentūras:

Mediju monitoringa uzņēmumi:

Uudisvoog OÜ neietilpst Latvijas uzņēmumi, kas darbojas ar BNS zīmolu:

  • SIA Latvian News Service (līdz 2015. gada novembrim — SIA BNS-Latvija)
  • SIA Mediju monitorings

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Baltic News Service ziņu aģentūru 1990. gadā Igaunijā dibināja studentu grupa. 1992. gadā Latvijā un Lietuva tika izveidoti kompānijas meitas uzņēmumi.

1998. gadā BNS iegādājās Somijas mediju uzņēmums Alma Media. BNS ietilpa grupā Kauppalehti Group, bet sinerģija ar citiem grupas uzņēmumiem bijusi ierobežota.[2]

2013. gada novembrī parādījās informācija, ka Alma Media vēlas pārdot BNS, un pircēji tika meklēti visās Baltijas valstīs.[2] 2014. gada 3. martā Alma Media pārdeva Baltic News Service Igaunijas uzņēmumam Uudisvoog OÜ. Uudisvoog, kurš dibināts 2014. gada februārī, piederēja Igaunijas riska kapitāla uzņēmumam Koha Capital OÜ.[3] Savukārt Koha Capita piederēja Igaunijas uzņēmējam Ilmaram Kompusam. Ilmaram Kompusam piederēja arī uzņēmums Sky Media, kurā darbojās radio stacijas Sky Plus, Energy.fm, Retro.fm, Sky Radio un Russkij Radio.[1] Maija sākumā Uudisvoog kaptitāldaļas 55 % apmērā iegādājās uzņēmums UP Invest, kas piederēja Igaunijas uzņēmēja Margusa Linamē kontrolētajam uzņēmumam MM Grupp. UP Invest arī piederēja puse Igaunijas mediju uzņēmuma Eesti Meedia kapitāldaļu.[4] 7. augustā paziņots, ka UP Invest OÜ ir iegādājies Latvijas ziņu aģentūru LETA. Tā kā LETA un BNS bija Latvijā lielākās ziņu aģentūras un, lai Latvijas Konkurences padome atļautu LETA iegādi, MM Grupp nolēma pārdot mazāk vērtīgo SIA BNS-Latvija. Septembrī BNS-Latvija un Mediju monitorings pārdots Igaunijas uzņēmumam AMP Investeeringud.[5] 2015. gada 6. novembrī SIA BNS-Latvija pārdēvēts par SIA Latvian News Service, bet turpināja darboties ar BNS zīmolu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]