Badmintons 2012. gada vasaras olimpiskajās spēlēs — Vīrieši, vienspēles

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Badmintons vīriešiem-vienspēles
XXX Olimpiskajās spēlēs
Norises vietaVemblija arēna
Norises laiks28. jūlijs — 5. augusts
Dalībnieki40 no 34 valstīm
Medaļu ieguvēji
Zelta medaļa 
Sudraba medaļa 
Bronzas medaļa 
Badmintons 2012. gada
Vasaras Olimpiskajās spēlēs

Badminton pictogram.svg
Vienspēles   vīrieši   sievietes  
Dubultspēles   vīrieši   sievietes   jauktie

Vīriešu badmintona vienspēļu turnīrs 2012. gada Vasaras Olimpiskās spēles Londonā norisinājās no 28. jūlija līdz 5. augustam Vemblija arēnā.

Izloze notika 2012. gada 23. jūlijā.[1][2] 40 sportisti no 34 valstīm piedalījās šajā turnīrā. Ķīnietis Liņs Daņs ieguva zelta medaļu, finālā pieveicot Li Čunveju no Malaizijas.

Izsētie spēlētāji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Valsts karogs: Malaizija Li Čunvejs (Sudraba medaļa)
  2. Valsts karogs: Ķīna Liņs Daņs (Zelta medaļa)
  3. Valsts karogs: Ķīna Čens Longs (Bronzas medaļa)
  4. Valsts karogs: Ķīna Čens Jins (Ceturtdaļfināls)
  5. Valsts karogs: Dānija Pīters Geidss (Ceturtdaļfināls)
  6. Valsts karogs: Japāna Šo Sasaki (Ceturtdaļfināls)
  7. Valsts karogs: Dienvidkoreja Lī Junils (Ceturtā vieta)
  8. Valsts karogs: Japāna Keniči Tago (Grupu Turnīrs)

  1. Valsts karogs: Indonēzija Saimons Santoso (Astotdaļfināls)
  2. Valsts karogs: Vjetnama Njens Tjenmins (Grupu turnīrs)
  3. Valsts karogs: Indonēzija Taufik Hidajats (Astotdaļfināls)
  4. Valsts karogs: Dānija Jans Jorgensons (Astotdaļfināls)
  5. Valsts karogs: Dienvidkoreja Šons Van Hū (Astotdaļfināls)
  6. Valsts karogs: Vācija Marks Cvīblers (Astotdaļfināls)
  7. Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Radžifs Ozifs (Grupu turnīrs)
  8. Valsts karogs: Honkonga Vongs Vings Ki (Astotdaļfināls)

Rezultāti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grupu Turnīri[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

A grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Malaizija Lī Čunvejs 1 1 0 2 1 1
Valsts karogs: Somija Ville Langs 1 0 1 1 2 0
30. jūlijs, 22:15
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Malaizija Lī Čunvejs 21–8
14–21
21–11
Valsts karogs: Somija Ville Langs

B Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Indonēzija Saimons Santoso 2 2 0 4 0 2
Valsts karogs: Igaunija Rauls Musts 2 1 1 2 2 1
Valsts karogs: Austrija Mihaēls Lānšteiners 2 0 2 0 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 22:19
Valsts karogs: Austrija Mihaēls Lānšteiners 14–21
18–21
Valsts karogs: Igaunija Rauls Musts
29. jūlijs, 15:07
Valsts karogs: Indonēzija Saimons Santoso 21–12
21–8
Valsts karogs: Igaunija Rauls Musts
31. jūlijs, 15:07
Valsts karogs: Indonēzija Saimons Santoso 21–11
21–7
Valsts karogs: Austrija Mihaēls Lānšteiners

C Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Šrilanka Niluka Karunaratne 1 1 0 2 0 1
Valsts karogs: Japāna Keniči Tago 1 0 1 0 2 0
30. jūlijs, 11:07
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Japāna Keniči Tago 18–21
16–21
Valsts karogs: Šrilanka Niluka Karunaratne

D Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Indija Parupalli Kašjaps 2 2 0 4 0 2
Valsts karogs: Vjetnama Njens Tjenmins 2 1 1 2 3 1
Valsts karogs: Beļģija Juhans Tans 2 0 2 1 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 11:42
Valsts karogs: Indija Parupalli Kašjaps 21–14
21–12
Valsts karogs: Beļģija Juhans Tans
29. jūlijs, 21:07
Valsts karogs: Vjetnama Njens Tjenmins 17–21
21–14
21–10
Valsts karogs: Beļģija Juhans Tans
31. jūlijs, 10:30
Valsts karogs: Vjetnama Njens Tjenmins 9–21
14–21
Valsts karogs: Indija Parupalli Kašjaps

E Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Ķīna Čens Longs 1 1 0 2 0 1
Valsts karogs: Taizeme Būnsaks Ponsana 1 0 1 0 2 0
29. jūlijs, 15:40
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Ķīna Čens Longs 21–12
21–17
Valsts karogs: Taizeme Būnsaks Ponsana

F Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Honkonga Vongs Vings Ki 2 2 0 4 0 2
Valsts karogs: Francija Braiss Leverdezs 2 1 1 2 2 1
Valsts karogs: Uganda Edvīns Ekirings 2 0 2 0 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 21:42
Valsts karogs: Francija Braiss Leverdezs 21–12
21–11
Valsts karogs: Uganda Edvīns Ekirings
30. jūlijs, 10:30
Valsts karogs: Honkonga Vongs Vings Ki 21–10
21–8
Valsts karogs: Uganda Edvīns Ekirings
31. jūlijs, 22:50
Valsts karogs: Honkonga Vongs Vings Ki 21–11
21–16
Valsts karogs: Francija Braiss Leverdezs

G Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Dānija Pīters Geidss 1 1 0 2 0 1
Valsts karogs: Portugāle Pedro Martins 1 0 1 0 2 0
30. jūlijs, 21:44
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Dānija Pīters Geidss 21–14
21–8
Valsts karogs: Portugāle Pedro Martins

H Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Dienvidkoreja Šons Van Hū 2 2 0 4 0 2
Valsts karogs: Krievija Vladimirs Ivanovs 2 1 1 2 2 1
Valsts karogs: Ķīnas Republika Hsu Jens Hao 2 0 2 0 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 15:40
Valsts karogs: Dienvidkoreja Šons Van Hū 21–15
21–19
Valsts karogs: Krievija Vladimirs Ivanovs
30. jūlijs, 15:07
Valsts karogs: Ķīnas Republika Hsu Jens Hao 15–21
13–21
Valsts karogs: Krievija Vladimirs Ivanovs
31. jūlijs, 15:44
Valsts karogs: Dienvidkoreja Šons Van Hū 21–14
21–10
Valsts karogs: Ķīnas Republika Hsu Jens Hao

I Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Dānija Jans Jorgensons 2 2 0 4 0 2
Valsts karogs: Singapūra Dereks Vongs 2 1 1 2 2 1
Valsts karogs: Izraēla Miša Zilbermans 2 0 2 0 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 22:54
Valsts karogs: Dānija Jans Jorgensons 21–13
21–12
Valsts karogs: Izraēla Miša Zilbermans
29. jūlijs, 15:44
Valsts karogs: Singapūra Dereks Vongs 21–9
21–15
Valsts karogs: Izraēla Miša Zilbermans
31. jūlijs, 21:09
Valsts karogs: Dānija Jans Jorgensons 21–17
21–14
Valsts karogs: Singapūra Dereks Vongs

J Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Dienvidkoreja Lī Junils 1 1 0 2 0 1
Valsts karogs: Peru Rodrigo Paheko 1 0 1 0 2 0
29. jūlijs, 11:05
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Dienvidkoreja Lī Junils 21–12
21–7
Valsts karogs: Peru Rodrigo Paheko

K Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Vācija Marks Cvīblers 2 2 0 4 1 2
Valsts karogs: Ukraina Dmitro Zavadskis 2 1 1 3 2 1
Valsts karogs: MaldīvijaMuhameds Ajfans Rašīds 2 0 2 0 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 11:09
Valsts karogs: Vācija Marks Cvīblers 21–9
21–6
Valsts karogs: MaldīvijaMuhameds Ajfans Rašīds
30. jūlijs, 15:44
Valsts karogs: Ukraina Dmitro Zavadskis 21–8
21–8
Valsts karogs: MaldīvijaMuhameds Ajfans Rašīds
31. jūlijs, 21:44
Valsts karogs: Vācija Marks Cvīblers 17–21
21–10
21–16
Valsts karogs: Ukraina Dmitro Zavadskis

L Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Ķīna Čens Jins 1 1 0 2 0 1
Valsts karogs: Polija Pržemislavs Vača 1 0 1 0 2 0
30. jūlijs, 22:50
1. Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Ķīna Čens Jins 21–15
21–8
Valsts karogs: Polija Pržemislavs Vača

M Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Gvatemala Kevins Kordons 2 2 0 4 2 2
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Radživs Ozefs 2 1 1 3 3 1
Valsts karogs: Zviedrija Henrijs Hurskainens 2 0 2 2 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 15:42
Valsts karogs: Gvatemala Kevins Kordons 15–21
21–12
21–14
Valsts karogs: Zviedrija Henrijs Hurskainens
29. jūlijs, 22:15
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Radživs Ozefs 22–20
17–21
21–15
Valsts karogs: Zviedrija Henrijs Hurskainens
31. jūlijs, 15:40
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Radživs Ozefs 21–12
17–21
19–21
Valsts karogs: Gvatemala Kevins Kordons

N Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Japāna Šo Sasaki 1 1 0 2 0 1
Valsts karogs: Surinama Virdžils Soeroredjo 1 0 1 0 2 0
29. jūlijs, 10:30
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Japāna Šo Sasaki 21–12
21–7
Valsts karogs: Surinama Virdžils Soeroredjo

O Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Indonēzija Taufiks Hidajats 2 2 0 4 0 2
Valsts karogs: SpānijaPablo Abijans 2 1 1 2 3 1
Valsts karogs: ČehijaPetrs Koukals 2 0 2 1 4 0
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
28. jūlijs, 15:44
Valsts karogs: Indonēzija Taufiks Hidajats 21–8
21–8
Valsts karogs: ČehijaPetrs Koukals
29. jūlijs, 22:54
Valsts karogs: SpānijaPablo Abijans 21–17
16–21
21–16
Valsts karogs: ČehijaPetrs Koukals
31. jūlijs, 11:05
Valsts karogs: Indonēzija Taufiks Hidajats 22–20
21–11
Valsts karogs: SpānijaPablo Abijans

P Grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sportists Sp U Z US ZS P-ti
Valsts karogs: Ķīna Liņs Daņs 1 1 0 2 0 1
Valsts karogs: Īrija Skots Evanss 1 0 1 0 2 0
30. jūlijs, 16:15
1.Sportists Rezultāts 2.Sportists
Valsts karogs: Ķīna Liņs Daņs 21–8
21–14
Valsts karogs: Īrija Skots Evanss

Fināli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Astotdaļfināli   Ceturtdaļfināli   Pusfināli   Fināls
A1  Valsts karogs: Malaizija Li Čonvejs 21 21    
B2  Valsts karogs: Indonēzija Saimons Santoso 12 8       A1  Valsts karogs: Malaizija Li Čonvejs 21 21    
C1  Valsts karogs: Šrilanka Niluka Karunaratne 14 21 9   D1  Valsts karogs: Indija Parupalli Kašjaps 19 11    
D1  Valsts karogs: Indija Parupalli Kašjaps 21 15 21       A1  Valsts karogs: Malaizija Li Čonvejs 21 21    
E1  Valsts karogs: Ķīna Čens Longs 21 21         E1  Valsts karogs: Ķīna Čens Longs 13 14    
F1  Valsts karogs: Honkonga Vongs Vings Ki 17 17       E1  Valsts karogs: Ķīna Čens Longs 21 21  
G1  Valsts karogs: Dānija Pīters Geidss 21 21     G1  Valsts karogs: Dānija Pīters Geidss 16 13    
H1  Valsts karogs: Dienvidkoreja Šons Van Hū 9 16         A1  Valsts karogs: Malaizija Li Čonvejs 21 10 19
I1  Valsts karogs: Dānija Jans Jorgensons 17 13         P1  Valsts karogs: Ķīna Liņs Daņs 15 21 21
J1  Valsts karogs: Dienvidkoreja Lī Junils 21 21     J1  Valsts karogs: Dienvidkoreja Lī Junils 21 21    
K1  Valsts karogs: Vācija Marks Cvīblers 21 12 9   L1  Valsts karogs: Ķīna Čens Jins 15 16    
L1  Valsts karogs: Ķīna Čens Jins 19 21 21       J1  Valsts karogs: Dienvidkoreja Lī Junils 12 10  
M1  Valsts karogs: Gvatemala Kevins Kordons 21 10         P1  Valsts karogs: Ķīna Liņs Daņs 21 21    
N1  Valsts karogs: Japāna Šo Sasaki 23 21       N1  Valsts karogs: Japāna Šo Sasaki 12 21 16 Spēle par trešo vietu
O1  Valsts karogs: Indonēzija Taufiks Hidajats 9 12     P1  Valsts karogs: Ķīna Liņs Daņs 21 21     E1  Valsts karogs: Ķīna Čens Longs 21 15 21
P1  Valsts karogs: Ķīna Liņs Daņs 21 21     J1  Valsts karogs: Dienvidkoreja Lī Junils 12 21 15

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Draw announced for Olympic Badminton competition». london2012.com. 2012–07–23. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012. gada 4. decembrī. Skatīts: 2012. gada 28. augustā. (angliski)
  2. «LIVE DRAW: London 2012 Olympic Games». bwfbadminton.org. 2012–07–23. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012. gada 30. jūlijā. Skatīts: 2012. gada 28. augustā. (angliski)