Beiganas starptautiskais mūzikas festivāls

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Beiganas internacionālais mūzikas festivāls ir Beiganas Filharmonijas asociācijas projekts, kurš notiek Beiganā, Juņliņas apriņķī, Taivānā. Kopš tā atklāšanas 2006. g. tas katru gadu noritējis veiksmīgi. Tas ir lielākais starptautiskais mūzikas festivāls šajā apriņķī. Festivālā ir daudz koncertu, galvenokārt pūšamo instrumentu mūzikas (solo, kamermūzikas un pūšamo instrumentu orķestrim), kā arī viesmākslinieku sniegtās meistarklases "Čiahu Konservatorijā". Festivālā uzstājas dažādu tautību mūziķi, kas sniedz daudzveidīgu un krāsainu mūzikas programmu. Beiganas starptautiskā mūzikas festivāla mākslinieciskais direktors ir pianists Heincs Čeņs.

Beigana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Beigana pazīstama ar Choatian templi, kurš ir viens no nozīmīgākajiem dievietes Mazu tempļiem. Kā kultūras pilsēta Beigana ir aktīva tikai reliģisku svētku dienās. Beiganas Filharmonijas asociācijai ir izdevies apvienot Beiganas pilsētas izglītību un koncertdarbību.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2005. gadā Beiganas Filharmonijas asociācija organizēja pirmo Beiganas internacionālo mūzikas festivālu. Koncertos uzstājās Beiganas pūšaminstrumentu skolēnu orķestris, kā arī Chia-Hu konservatorijas skolēnu orķestris. 2006.gadā Heincs Čens tika apstiprināts par māksliniecisko direktoru un apņēmās attīstīt festivālu līdz internacionālam līmenim. Kopš tā laika festivāls ir bijis ļoti populārs starp klausītājiem, medijiem un vietējiem politiķiem. Kopš 2005. gada katru gadu pilsētas mērs Su-Ji-Feng, kā arī citi politiķi ir apciemojuši festivālu. 2007. gadā Detmoldas mūzikas augstskolas rektors, profesors Martins Kristiāns Fogels (Martin Christian Vogel) apmeklēja Beiganas festivālu.

Festivāla apraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Festivālam ir bijuši nopietnās (klasiskās) mūzikas koncerti Beiganā, Douliu un Siņjinā. Ir arī vakari ar vieglo mūziku, piemēram, atklāšanas koncerts ”Internacionālā Kultūras nakts” vai ”Kluba koncerts” restorānā. Neskaitot muzikālos priekšnesumus, festivāla ietvaros ir arī mācību stundas, kuras sniedz uzaicinātie mūziķi. Katram interesentam ir iespēja piedalīties šajās stundās. Visi koncerti un apmācības stundas ir bez maksas.

Sponsori[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Beiganas internacionālo mūzikas festivālu atbalsta Beiganas pilsēta ar saviem līdzekļiem un Taibei pilsētas Domes kultūras departaments. 2009.gadā Beiganas internacionālais mūzikas festivāls ir saņēmis atbalstu no Sibēliusa Akadēmijas.

Mediji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dažādas vietējās un nacionālās avīzes un TV kanāli ir ziņojuši par Beiganas internacionālo mūzikas festivālu. Arī ”Lippische Landes-Zeitung” (Vācijā) ir publicējusi rakstus par festivālu.

Mūziķi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopš 2006.gada uzaicināti šādi mūziķi:

Beiganas Filharmonijas asociācija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Galvenais festivāla organizators ir Beiganas Filharmonijas asociācija. Tās pārstāvji strādā brīvprātīgi, nesaņemot atalgojumu.