Broadcom Limited

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Broadcom Limited
Tips Publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma elektronika
Dibināts 2016. gads (1961. gads)
Galvenais birojs Karogs: Singapūra Singapūra
Sanhosē, Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Mājaslapa broadcom.com

Broadcom Limited ir Singapūrā reģistrēts elektronisko iekārtu un komponenšu izstrādātājs un izplatītājs. Dibināts 2016. gadā, apvienojoties Avago Technologies un Broadcom Corporation. Galvenie biroji atrodas Sanhosē, ASV un Singapūrā.

Broadcom grupas uzņēmumi piedāvā produkciju galvenokārt četrās grupās: fiksēto tīklu infrastruktūra, bezvadu sakari, datu uzglabāšanas risinājumi uzņēmumiem, rūpnieciskās ierīces un citi.[1]

Broadcom Limited akcijas tiek kotētas Nasdaq biržā (kods AVGO).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzņēmuma pirmsākums datējams ar 1961. gadu, kad Hewlett-Packard izveidoja pusvadītāju nodaļu. Tā kopā ar medicīnas produktu un instrumentu grupu no Hewlett-Packard atdalījās 1999. gadā, izveidojot uzņēmumu Agilent Technologies. 2005. gada augustā Agilent Technologies pārdeva pusvadītāju nodaļu, no kuras izveidots uzņēmums Avago Technologies.

2015. gada 28. maijā paziņots, ka Avago Technologies pērk ASV elektronikas uzņēmumu Broadcom Corporation.[2] Apvienošanās pabeigta 2016. gada 1. februārī, jaunam Singapūrā reģistrētam uzņēmumam Broadcom Limited pievienojot meitas uzņēmumus Broadcom Corporation un Avago Technologies. Jaunajā mātes uzņēmumā Broadcom Corporation akcionāri ieguva 32 % akciju, bet Avago Technologies — 68 %.

2016. gada 2. novembrī paziņots, ka Broadcom Limited par 5,5 miljardiem dolāru iegādāsies ASV uzņēmumu Brocade Communications Systems, kas nodarbojās ar tīklu iekārtu, mikroshēmu un programmatūras biznesu. Apvienošanās aizkavējās saistībā ar ASV Ārējo investīciju komitejas izmeklēšanu. Darījums pabeigts 2017. gada 17. novembrī. 4. decembrī Brocade piederošais Ruckus Wireless (piekļuves punktu un ICX maršrutētāju bizness) par 800 miljoniem USD pārdots ASV uzņēmumam Arris International.

2017. gada novembrī Broadcom Limited piedāvāja iegādāties SV uzņēmumu Qualcomm, maksājot par katru akciju 70 USD.[3] Šo piedāvājumu Qualcomm padome noraidīja.[4] 2018. gada 5. februārī Broadcom atkārtoti izteica vēlmi iegādāties Qualcomm, piedāvājumu par akciju palielinot līdz 82 dolāriem.[3] Qualcomm padome to noraidīja, pamatojot to, ka uzņēmuma vērtība ir novērtēta par zemu.[5] 13. februārī ASV prezidents Donalds Tramps izdeva rīkojumu, aizliedzot pārņemšanas darījumu, jo šāds darījums «draud pasliktināt Savienoto Valstu nacionālo drošību».[6]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]