Bruno Peletjē

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Bruno Peletjē

Bruno Peletjē (Bruno Pelletier; dzimis 1962. gada 7. augustā, Šarlbūrā, Kanādā) ir kanādiešu dziedātājs.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bruno jau agrā bērnībā interesējas par mūziku; tēvs uzdāvina viņam pirmo ģitāru, kad Bruno ir septiņus gadus vecs. Viņš spēlē vairākus instrumentus. Koledžā Bruno vairākas reizes maina specializāciju, mēģinot rast sirdij tuvāko nodarbošanos. Vairākus gadus velta darbam ar bērniem un karatē mākslai, kļūstot par melnās jostas īpašnieku.

1983. gadā Šarlsbūrā viņš ar dažiem draugiem sāk uzstāties angliski dziedošās grupās "Amanite" un "Sneak Preview". Pēc tam, gribēdams uzstāties franciski, viņš dibina grupu "Pëll". 23 gadu vecumā Peletjē pārceļas uz Monreālu, kur uzstājas bāros. 1989. gadā viņš piedalās roka konkursā "Envol", kur apbalvots ar speciālbalvu par savas mūzikas kvalitāti. 1991. gadā viņam piešķir lomu mūziklā "Skats no augšas" (Vu d’en haut). Nākamajā gadā viņš pirmo reizi piedalās mūziklā "Rokenrola neprāši" (Les fous du rockn’roll), kur uzstājas vairāk kā četrdesmit reizes.

1992. gada novembrī viņš nospēlē pusaudža lomu Lika Plamondona un Mišela Beržē rokoperā "Leģenda par Džimiju" (La Légende de Jimmy), bet tā paša gada oktobrī izdod savu pirmo, ne pārāk veiksmīgo, albumu "Bruno Pelletier". Pēc tam pieņem uzaicinājumu spēlēt Džonija Rokfora lomu Lika Plamondona slavenajā rokoperā "Zvaigžņu mānija" (Starmania), ar kuru Peletjē uzstājās Parīzē vairāk nekā sešus mēnešus. Projekts ir tik veiksmīgs, ka 1994. gada septembrī Bruno atkal atgriežas Parīzē, lai līdz gada beigām spēlētu "Starmania", kopumā vairāk nekā 500 reizes. Šajā laikā viņš ieraksta savu otro albumu "Défaire l’amour".

1997. gads ir viens no veiksmīgakajiem Bruno karjerā ar vairākiem koncertiem simfoniskā orķestra pavadībā un daudziem festivāliem. Šā gada pavasarī viņš kļūst vairāk pazīstams ar savu trešo studijas albumu "Miserere", kurš tiek pārdots vairāk nekā 200 000 eksemplāru apmērā. Pēc Dzukero un Bono komponētās dziesmas "Miserere" izpildīšanas Bruno pareģo operdziedātāja karjeru. Viņš saņem Fēliksa balvu kā gada dziedātājs. Tajā pat laikā viņš filmējas Kvebekas TV seriālā "Omertà II". Laikā no 1998. gada janvārim līdz augustam Bruno sniedz vairāk kā 100 koncertus Kvebekā. Pēc tam viņš dodas uz Parīzi spēlēt Grenguāra lomu Lika Plamondona-Rišāra Kočiantes mūziklā "Parīzes Dievmātes katedrāle" (Notre-Dame de Paris), kas viņam atnes starptautisku slavu.

1999. gadā Peletjē izdod savu ceturto albumu "D’autres rives", vienlaicīgi Eiropā un Kvebekā. Šajā periodā viņš nospēlē Grenguāru arī “Parīzes Dievmātes katedrāles” angļu versijā Londonā. 2001. gadā viņš izdod savu "dzīvo" albumu "Sur Scène". 2002. gada augustā iznāk Peletjē sestais albums "Un Monde à l’envers". Šajā laikā viņš sadarbojas ar prestižo Monreālas simfonisko orķestri raidījumam "Les Week-ends pop de l’OSM". Tā kā pasākums gūst milzu atzinību, viņš otrreiz tiekas ar orķestri 2002. gada decembrī, ierakstot Ziemassvētku albumu "Concert de Noël". Viens no Bruno projektiem ir mūzikls "Drakula — starp mīlestību un nāvi" (Dracula — entre l’amour et la mort}, kur viņš spēlē titullomu kopš 2006. gada februāra, un ir arī uzveduma mākslinieciskais vadītājs. Mūzikla albums izdots 2005. gada nogalē.

No 1997. gada līdz pat 2009. gada sākumam Peletjē pārstāvēja Kanādas labdarības fondu „Bērnu sapņi”. 2009.gada februārī dienasgaismu ierauga jaunais Bruno Peletjē albums "Microphonium". Šī gada 5. un 6.novembrī pirmo reizi dziedātājs apmeklēs Krieviju, kur minētajos datumos plānoti divi koncerti Maskavā.

2010. un 2011.gadā dziedātājs ar koncertiem apmeklē ne tikai Maskavu, bet arī Pēterburgu, kā arī uzstājas Ukrainā un Baltkrievijā. 2010.g.nogalē mūziklu mīļotājus saviļņo sengaidīts notikums - pēc 12 gadiem Krievijā tiek sarīkots "Notre-Dame de Paris" koncertuzvedums, apvienojoties izpildītāju oriģinālsastāvam, piedaloties arī Bruno Peletjē. Vēl vairāki koncerti paredzami Parīzē 2011.g. decembrī.

2012.gada 25.septembrī iznāk kārtējais studijas albums "Rendus-la". Šajā gadā Bruno Peletjē kļūst par Kvebekas Vēža fonda "La Fondation québécoise du cancer" runasvīru.

2014.gada rudenī iznāk albums "Musique & Cinéma" sadarbībā ar komponistu un diriģentu Giju Sent-Onžu (Guy St-Onge). Tajā iekļautas mūziķuprāt skaistākās melodijas no kinofilmām. Albumam seko arī turneja.

Albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Bruno Pelletier (1992)
 • Défaire l'amour (1995)
 • Miserere (1997)
 • D'autres rives (1999)
 • Sur scène (2001)
 • Un monde à l'envers (2002)
 • Concert de Noël (2003)
 • Dracula - Entre l'amour et la mort (2005)
 • Bruno Pelletier et le GrosZorchestre (2007)
 • Microphonium (2009)
 • Rendus-la (2012)
 • Musique & Cinéma (2014)
 • Regarde autour (2016)

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]