Dārzciems

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis raksts ir par Rīgas pilsētas daļu. Par citām jēdziena Dārzciems nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Dārzciems
Dārzciema apkaime iekšpagalms 2009.jpg
Tipisks iekšpagalms Dārzciema apkaimes ziemeļaustrumu daļā. 104. un 119. sērijas ēkas. 2009. gads.
Darzciems karte.png
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.gif Rīga
Priekšpilsēta Latgales priekšpilsēta
Platība 4,577 km²
Iedzīvotāju skaits 20 830 (2010)
Transports
Papildinformācija
Ārējā saite apkaimes.lv

Dārzciems ir Rīgas pilsētas apkaime Latgales priekšpilsētā. Dārzciema apkaime atrodas uz dienvidaustrumiem no Rīgas dzelzceļa loka. Tā robežojas ar Purvciema, Pļavnieku, Šķirotavas, Maskavas forštates un Avotu ielas apkaimēm. Dārzciema apkaimes robežas ir Lubānas iela, Ilūkstes iela, Augusta Deglava iela, dzelzceļš, dzelzceļš un Slāvu iela.

Dārzciema apkaimes kopējā platība ir 4,577 km², kas ir par nepilnu 1/5 mazāk nekā vidējais apkaimes platības rādītājs Rīgā. Pa perimetru apkaimes robežas garums ir 9 301 metri. Noteiktās Dārzciema apkaimes robežas dabā ir skaidri nolasāmas, jo tās iet pa maģistrālajām ielām un dzelzceļu, kā arī apbūves raksturs apkaimes austrumu daļā ir skaidri nošķirams no kaimiņos esošām Pļavnieku un Šķirotavas apkaimēm. Tomēr Dārzciema apkaime nav uztverama kā vienots telpisks veselums, jo arī tās robežās ir vērojamas salīdzinoši būtiskas apbūves rakstura atšķirības. Tas gan netraucē šo teritoriju noteikt kā vienu pilsētas apkaimi, jo arvien skaidrāk iezīmējas tās vienojošais elements — Dārzciema iela, uz kuras norisinās aktīva uzņēmējdarbība un gan vietējie iedzīvotāji, gan arī caurbraucēji var saņemt dažādu pakalpojumus. Kā lokālais centrs apkaimes ziemeļrietumu daļā ir minama teritorija ap Nīcgales un Sesku ielas krustojumu, dienvidrietumu daļā — teritorija ap Rēzeknes un Piedrujas ielām, bet ziemeļaustrumu daļā — teritorija ap Augusta Deglava un Ilūkstes ielas krustojumu.

Apbūve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dārzciema rietumu daļā starp Dārzciema un Ilūkstes ielām lielākoties ir viena un divstāvu apbūve, kamēr rietumu un ziemeļu daļā dominē trīsstāvu līdz deviņstāvu dzīvojamo māju apbūve.

Iepirkšanās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Padomju laikā Dārzciemā atradās plaši pazīstamais universālveikals "Lubāna" (sarunvalodā parasti saukts "Lubančiks"), kas kā patstāvīgs veikals savu darbību turpināja līdz pat 2004. gadam, kad tas tika pārbūvēts par veikalu T-market (tagad Maxima X). No padomju laikiem līdz deviņdesmito gadu beigām arī Nīcgales ielā 40 atradās universālveikals. Viens no pirmajiem lielveikaliem šajā Rīgas daļā bija Rimi Deglava, kas atrodas Deglava ielā 110, un tika atvērts deviņdesmito gadu beigās.

Nīcgales un Vietalvas ielu krustojumā līdz 2006. gadam atradās Lāčumuižas tirgus, taču tas tika slēgts, lai šajā vietā atvērtu veikalu Maxima. Nīcgales ielas otrā pusē, iepretim, atradās arī lielveikals Rimi, kuru 2010 gadā pārbūvēja par lielveikalu SuperNetto . 2006. gadā savas durvis Rēzeknes ielā vēra arī lielveikals cenuklubs.lv, kas tika uzcelts agrākajā noliktavu un mazdārziņu teritorijā, un ir šobrīd vienīgais šāda izmēra Dārzciema lielveikals, kas nav specializēts uz pārtikas precēm. Dārzciema ielā atrodas arī vairāki motociklu veikali, tādi kā Honda moto, Yamaha un Kristers un Serģis moto.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rēzeknes iela pēc negaisa. 2006. gads.

Piezīmes un atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]