Džons Pols Džonss

Vikipēdijas lapa
Džons Pols Džonss
Džonss 2007. gadā
Galvenā informācija
Dzimis Džons Ričards Boldvins
1946. gada 3. janvārī (78 gadi)
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Londona, Lielbritānija
Žanri smagais roks, blūzroks, folkroks
Nodarbošanās mūziķis, dzejnieks
Instrumenti basģitāra, ģitāra, koto, metāla ģitāra, ukulele, sitāra, taustiņinstrumenti, mandolīna, čells
Darbības gadi 1960—pašlaik
Izdevēji Atlantic, Swan Song, Discipline Global Mobile
Darbība ar Led Zeppelin, Donovan, Foo Fighters, Butthole Surfers

Džons Ričards Boldvins (angļu: John Richard Baldwin; dzimis 1946. gada 3. janvārī, Londonā, Lielbritānijā), zināms kā Džons Pols Džonss (angļu: John Paul Jones) ir angļu mūziķis. Viņš ir pazīstams pateicoties dalībai grupā "Led Zeppelin", kurā spēlēja basģitāru un taustiņinstrumentus.

14 gadu vecumā Džonss iegādājās savu pirmo basģitāru. Gadu vēlāk viņš nopirka "Fender Jazz Bass", ko lietoja līdz 1975. gadā. 15 gadu vecumā viņš pievienojās grupai "The Deltas". No 1962. līdz 1964. gadam viņš bija "The Shadows" dalībnieks. Kopš tā laika viņš bija Decca Records darbinieks un sadarbojās ar vairākiem pazīstamiem mūziķiem. Šajā laikā viņš arī izvēlējās pseidonīmu Džons Pols Džonss.

1968. gadā mūziķis iesaistījās grupā "Led Zeppelin", kuras dibinātājs bija viņa paziņa Džimijs Peidžs. Džonss pieteicās vietai grupā pēc savas sievas ieteikuma. Džonss ir sacerējis basģitāras ritmus vairākās dziesmās, ieskaitot "What Is and What Should Never Be". Kā taustiņinstrumentālists, Džonss izmantoja dažādus instrumentus, tostarp, melotronu "The Rain Song" un klavineti "Trampled Under Foot". Grupa izjuka 1980. gadā pēc bundzinieka Džona Bonema nāves.

Kopš tā laika Džonss ir sadarbojies ar daudziem mūziķiem un grupām, tostarp, Foo Fighters, ar kuriem viņš ir ierakstījis divas dziesmas.