Dalībnieka diskusija:87.226.4.69

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Information icon4.svg Esi sveicināts(a) Vikipēdijā!


Iesākumā lūdzam iepazīties ar svarīgāko informāciju, kas jāzina, uzsākot darbu!

Pirms pirmā raksta izveides lūdzam izlasīt lapu Raksta izveidošana un apmeklēt rakstu vedni.


Sveiks(a), 87.226.4.69. Esi sveicināts(a) Vikipēdijā latviešu valodā.

Vikipēdija ir brīva enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru var lasīt un rediģēt ikviens.


Diskusiju lapās lūgums parakstīties ar 4 tildēm (~~~~) vai rīku joslā nospiest pogu Vector toolbar signature button.png. Paldies.

Par atsaucēm (to trūkumu)[labot pirmkodu]

Ja vēlaties dot ieguldījumu vikipēdijā, apstrīdot un labojot esošo saturu, Jums nepieciešams savus labojumus pamatot ar atsaucēm uz publicētiem avotiem. Diskusijās par holandiešu un būru valodām atsaukties uz igauņu īpašvārdu atveides noteikumiem ir, maigi izsakoties, nekorekti. Ja turpināsiet tādā garā, būsim spiesti šo nekonstruktīvo darbību pārtraukt ar Jūsu IP bloķēšanu. --Kikos 20:12, 28 augustā, 2010 (UTC)

Igauņu valodas īpašvārdu atveides noteikumos, kas ir pirmais biļetens šajā sērijā, PIRMO REIZI ir definēti atveides principi latviešu valodā. Pēc šiem principiem ir sastādīti VISI PĀRĒJIE atveides noteikumi. Tāpēc nekonstruktīva ir tieši Jūsu rīcība, nevis manējā. Lūdzu, arī citāts no literatūras pie raksta Īpašvārdu atveidošana, oriģināls atrodams [1].

"Tulkotāju, izdevniecību un plašsaziņas līdzekļu darbinieku regulāri izteiktos lūgumus sakārtot citvalodu īpašvārdu pareizrakstību beidzot uzklausīja LPSR Zinātņu akadēmijas Valodas un literatūras institūts. Valodas prakses grupai (vadītāja T. Porīte) uzticēja sagatavot vārdnīcveida biļetenu sēriju “Norādījumi par citvalodu īpašvārdu pareizrakstību un pareizrunu latviešu valodā”. Pirmais biļetens, ko izdeva 1960. gadā, bija veltīts igauņu īpašvārdiem. Tā ,,Ievadā” biļetenu sastādīšanas grupa izklāsta darba mērķus un pamatprincipus, kas pēc būtības saskan ar Jura Alunāna piedāvātajiem citvalodu īpašvārdu atdarināšanas noteikumiem, kurus vēlāk atbalstīja visi ievērojamākie latviešu valodnieki. Valodas un literatūras institūta izstrādātajos norādījumos ir plašāka konkrētas svešvalodas skaņu un grafiskās sistēmas analīze un detalizētāki ieteikumi to atveidei latviešu valodā."

87.226.4.69

Lūdzu piereģistrējiet savu lietotājvārdu, ne darbojieties zem IP adreses. Tad varbūt citi vikipēdisti ņems vairāk vērā Jūsu viedokli. ;) --GreenZeb (diskusija) 14:59, 29 augustā, 2010 (UTC)
Lietotājs Greenzebs gan gvelž smagu sviestu - no tā ka reģistrēs lietotāj vārdu nekas nemainīsies - cilvēkiem būs viegļak atcerēties kas ko rakstījis (IP adreses mēdz maiņites, laikam Greenzeb to nezina), bet lietotājvārds (ar izņēmumiem) nē. Savu viedokļu patiesumu būs jāpierādā tāpat kā visiem citiem, kas te mēdz iegriezties. --Krishjaanis 19:18, 29 augustā, 2010 (UTC)
Izskatās pēc sakarīga cilvēka, lai jau reģistrējas, ja plāns ir uzrakstīt arī kaut ko, nevis karot ar Kikosu ~~Xil (saruna) 19:28, 29 augustā, 2010 (UTC)
Es jau nesaku ka nav jāreģistrējas, vienkārši tiek stāstītas glupības. --Krishjaanis 19:33, 29 augustā, 2010 (UTC)
Tu arī par muslimiem tā teici pirms nolēmi viņiem izskaidrot kā darbojas Vikipēdija :p uz šo gadījumu arī varētu attiecināt tavu tekstu par garšvielām [2] ~~Xil (saruna) 19:48, 29 augustā, 2010 (UTC)
Es te gribēju tikai piebilst, lai anonīmā "antiKikosa" IP adrese neizdomā reģsitrēties kā Anatolijs vai Daumants un tad nu visi ņems viņu vērā, kā sola GreenZebs - tas arī viss. --Krishjaanis 20:38, 29 augustā, 2010 (UTC)
Nē, bet reģistrēti lietotāji izskatās pēc nopietniem cilvēkiem (īpaši tie kas izveidojuši lietotājlapu ar informāciju par sevi), kas Vikipēdijā vismaz ieguldījuši tik daudz laika, lai piereģistrētos un iepazīstinātu ar savu personu, nevis vienā jaukā dienā pamostoties nolēmuši, ka pareizāk ir runāt pupiņvalodā un mēģina tagad visu internetu par to pārliecināt ~~Xil (saruna) 21:07, 29 augustā, 2010 (UTC)
Attieksme mainās. Es stāstu no savas pieredzes. Kādu laiku arī esmu darbojies zem IP adresēm. Un man pašam arī ir patīkamāk diskutēt ar reģistrētiem lietotājiem nekā nereģistrētiem. Turklāt parasti IP adreses izmanto vandāļi, ne nopietni Vikipēdijas veidotāji. --GreenZeb (diskusija) 21:25, 29 augustā, 2010 (UTC)