Daniels Vestlings

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ulofs Daniels Vestlings
Princis Daniels
Princis Daniels
Princis Daniels
Personīgā informācija
Dzimis 1973. gada 15. septembrī (44 gadi)
Erebrū, Zviedrija
Dzīves vieta Drotningholma, Zviedrija
Vecāki Ulle Vestlings un Eva Vestlinga
Dzīvesbiedre Kroņprincese Viktorija

Bernadotu dinastija

Prinča Daniela ģerboņi
Prins Daniel vapen.svg
Prinča Daniela ģerbonis
Prins Daniel vapen med Serafimerorden.svg
Prinča Daniela ģerbonis ar Serafima ordeni
Arms of Bernadotte.svg
Bernadotu dinastijas ģerbonis

Zviedrijas princis Daniels, pirms kāzām Ulofs Daniels Vestlings, dzimis Zviedrijas vidienes pilsētā Erebrū 1973. gada 15. septembrī. Kopš precībām ar Zviedrijas kroņprincesi Viktoriju 2010. gada 19. jūnijā ir Zviedrijas princis un Vesterjētlandes hercogs. Pirms kāzām darbojies kā sporta pedagogs un treneris, kuram ir piederējuši trīs sporta klubi Stokholmas apkārtnē.

Daniela oficiālais tituls ir Viņa Karaliskā Augstība Zviedrijas Princis Daniels, Vesterjotlandes hercogs. Princis Daniels kopā ar kroņprincesi Viktoriju dzīvo Hāgas pilī.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas un prinča Daniela kāzas 2010. gada 19. jūnijā

Bērnība, jaunība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Princis Daniels ir dzimis pašvaldības darbinieka — Ulles Vestlinga (dzimis 1945. gadā Hanebū, Hēlsinjlandē) Sandvīkas komūnas sociālo lietu departamenta vadītāja un pasta darbinieces Evas Vestlingas (dzimusi 1944. gadā Arbrū, Hēlsinjlandē) ģimenē. Viņš piedzima Orebrū mazpilsētā tajā pašā dienā, kad viņa nākamais sievas tēvs — karalis Kārlis XVI Gustavs uzkāpa Zviedrijas tronī, kļūdams karalis un tika krustīts Almbī baznīcā. Dzīves sākumā dzīvoja Orebrū pilsētas daļā Brikebakenā, tad Falunā, līdz beidzot ģimene pārvācās uz Ukelbū, kur nākamais princis arī uzauga. Daniels mācījās pamatskolās Rabū un Pešlundas skolā Ukelbū, kā arī beidza ģimnāziju Sandvīkā 1991. gadā. Tam sekoja karadienests Jēvles pilsētas Hēlsinjes pulkā. Beidzis dienestu armijā, aptuveni gadu strādāja skolā un atpūtas namā bērniem ar īpašām vajadzībām.1994. gadā Daniels devās uz Stokholmu, kur uzsāka studijas sporta pedagoģijā Lillsveda sporta augstskolā Vērmdo un tās beidza 1996. gadā.

Attiecības ar kroņprincesi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā kopā ar kompanjonu atvēra Stokholmā pirmo sporta klubu "Misters Treniņš", kurā vēlāk arī satika un iepazinās ar kroņprincesi Viktoriju, kļūdams par viņas personīgo treneri. Abi kļuva draugi, kas vēlāk pārauga mīlestībā. Neskatoties uz sākotnējo Zviedrijas karaliskās ģimenes negatīvo nostāju pret šo draudzību, vēlāk tā piekāpās un to atbalstīja, un 2009. gada 24. februārī norisinājās Daniela Vestlinga un Zviedrijas kroņprinceses saderināšanās Stokholmas pils princeses Sibillas apartementos. Danielam Vestlingam ilgu laiku bija veselības problēmas ar nierēm, 2009. gada maija mēnesī stāvoklis kārtējo reizi pasliktinājās, līdz 2009. gada 27. maijā viņam veica nieres transplantāciju Karolinskas Universitātes slimnīcā Huddingē, par donoru kļuva viņa tēvs Ulle Vestlings.

2010. gada 19. jūnijs bija Daniela Vestlinga un Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas kāzu diena. Laulību ceremonijas diena sakrita ar 200. gadskārtu, kopš Zviedrijas karalistē valda Bernadotu dinastija, kā arī tieši 19. jūnijā kāzas tika svinētas arī Viktorijas vecākiem — Zviedrijas karaļpārim. Laulības noritēja Stokholmas Doma baznīcā. Vēlāk, vakariņu laikā Stokholmas pils karalistes zālē princis Daniels teica pirmo oficiālo uzrunu angļu un zviedru valodā 500 uzaicināto viesu vidū, šo uzrunu, kuru translēja Zviedrijas un Vācijas TV kanāli, atzinīgi novērtēja sabiedrība.

Pēc kāzam troņmantinieku pāris apmetās Hāgas pilī Stokholmā Solnā, šajā pilī dzimis pašreizējais Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs.

Prinča tituls, ģerbonis un ordeņi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līdz ar laulību ceremonijas noslēgumu Daniels Vestlings iekļāvās Zviedrijas karaļnamā un saskaņā ar karaļa Kārļa XVI Gustava rīkojumu ieguva titulu Viņa Karaliskā Augstība Zviedrijas Princis Daniels, Vesterjotlandes hercogs.

Kā Zviedrijas princim un titulārhercogam princim Danielam ir arī savs ģerbonis. Uzreiz pēc laulībām Stokholmas Doma baznīcas ģerboņu namā princis Daniels tika apbalvots ar Serafima ordeni un iecelts Viņa Karaliskās Majestātes ordeņa bruņinieka un komendora kārtā.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]