Datu hierarhija

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Datu hierarhija (data hierarchy) ir ierakstu struktūra, kurā i-tā līmeņa ieraksts satur kopīgus datus ar i+1 līmeņa ierakstu un kurā iespējams realizēt piekļuvi zemākā līmeņa ierakstu kopai no augstākā līmeņa ieraksta. Ierakstam var būt saites tikai ar vienu zemākā līmeņa ierakstu kopu. Datu Hierarhija attiecas uz sistemātisku organizāciju datiem, bieži hierarhiskā veidā. Datu organizācija ir saistīta ar laukiem, ierakstiem, failiem un tā tālāk.

Datu lauks satur vienu faktu. Apskatot datuma lauku, piemēram, "19. septembris, 2004". To var uzskatīt par vienu datumu lauku (piem., dzimšanas datums), vai kā 3 laukus, proti, mēnesi, dienu un mēnesi un gadu.

Ieraksts ir datu kopums. Darbinieku ieraksts var saturēt vārdu lauku (s), adrešu lauku, dzimšanas lauku utt.

Fails ir ierakstu kopums. Ja ir 100 darbinieki, tad katram darbiniekam būtu ieraksts (piemēram, ko sauc par darbinieku personas dati ieraksts) un 100 šādu uzskaišu vākšana radītu failu (šajā gadījumā- darbinieka personas datu fails).

Faili ir integrēti datu bāzē. Tas tiek darīts, izmantojot datu bāzes vadības sistēmas. Ja ir cita aspekti dati par darbiniekiem, kurus mēs vēlamies attēlot, tad citus failus, piemēram, darbinieku apmācības failus, vēstures failus un darbinieku darba vēstures failus varētu izveidot šādā pat veidā.

Iepriekš ņemot vērā datu redz datora lietotājs. Augstāk minētās struktūras var redzēt hierarhijas modelim, kas ir viens veids, kā organizēt datus datu bāzē.

Attiecībā uz datu uzglabāšanu, lauki ir izgatavoti no baitiem, kuri savukārt sastāv no bitiem.