Dirks Galuba

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Dirks Galuba
Dirks Galuba
Dirks Galuba 2015. gadā
Dzimis 1940. gada 28. augustā (81 gads)
Pila, Polija
Nodarbošanās aktieris

Dirks Galuba (vācu: Dirk Galuba; dzimis 1940. gada 28. augustā) ir vācu aktieris un balss aktieris.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

D.Galuba uzauga Brēmenē un tur absolvēja vidusskolu. Pēc tam viņš sāka studēt medicīnu Vestfālenes Vilhelma universitātē Minsterē, ko drīz pārtrauca un uzsāka aktiermākslas studijas. Pēc tam viņš četrus semestrus studēja vācu literatūru un teātra studijas, pirms apmeklēja Vestfālenes drāmas skolu Bohumā .

D.Galuba ir precējies trīs reizes, pēdējoreiz ar itālieti trešo reizi kopš 2019. gada aprīļa. Viņam nav bērnu un viņš dzīvo netālu no Minhenes.

Karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmās saistības ar skatuvi Galubam bija Bohumas teātrī. Tam sekoja pastāvīgas teātra lomas Heidelbergas pilsētas teātrī un uz Hanzas pilsētas Lībekas skatuvēm līdz 1974. gadam. Viņa skatuves lomas šajā laikā bija Ferdinands filmā "Kabals un mīlestība", Orsino filmā “Ko gribēsiet” un templietis - "Natans Gudrais". 1981./1982. gadā viņš kopā ar Mariju Šellu piedalījās Ferdinanda Bruknera lugā Elizabete fon Anglija.

Kopš 1969. gada Galuba ir pieprasīts filmu un televīzijas mākslinieks. Turklāt viņam ir bijušas daudzas viesizrādes televīzijas seriālos, piemēram, "Mit Leib und Seele", "Die Schwarzwaldklinik", "In allerfreund", "Ein Fall für Zwei", "Der Alte", "SOKO 5113", "Der Bulle von Tölz" un Stīvena Spīlberga vēsturiskajā miniseriālā "Band of Brothers".

Galuba plašai auditorijai ir pazīstams galvenokārt ar to, ka viņš attēlo dumjus un negodprātīgus varoņus. Šobrīd vairāk nekā 3300 epizodēs (no 2020. gada janvāra) viņš kopš 2005. gada septembra atveido viesnīcas vadītāju Verneru Zālfeldu seriālā Mīlas viesulis.

Balss aktieris[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Galuba kā balss aktieris piedalījies filmās "I Spy", "Road Trip" un "The Agency - Im Fadenkreuz der C.I.A.".

Kādu laiku viņš ierunāja arī animācijas filmu varoņu Drederika Tatuma un Resnā Tonija balsi animācijas filmā "Simpsoni" .

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]