Diskusija:Aglonas bazilika

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Šis gadījumā nav visgarākais raksta nosaukums latviešu vikipēdijā? --Kikos (diskusija) 15:36, 23 martā, 2013 (EET)

iebilstu pret šo pārvietošanu. savulaik bija visai plaša diskusija par baznīcu nosdaukumiem un vairums (pretēji manam viedoklim) izlēma par labu maksimāli pilnīgākajam nosaukumam. --Biafra (diskusija) 23:32, 24 martā, 2013 (EET)
Ja uz mana datora monitora (ne telefona un ne planšetes) raksta nosaukums nesatilpst vienā rindā - tas nav labi. Kur ir šī "plašā diskusija"? Vai Aglonā ir vairākas bazilikas? Vai ir iespējams kaut ko sajaukt un pārprast? Vai Latvijā ir citādi katoļi nekā Romas? --Kikos (diskusija) 07:20, 25 martā, 2013 (EET)
Diskusija bija šeit. Var jau sākt pa otram lāgam :) tomēr pretēja lēmuma gadījumā būs jāpārdēvē padaudz baznīcu. Mans viedoklis — tas ir tāpat, kā rakstu saharoze saukt par "fruktofuranozilglikopiranozīdu" — visnotaļ precīzi, bet kurš tādu nosaukumu spēj atcerēties? Protams, rakstu tekstā pilnie nosaukumi ir jāpiemin. --ScAvenger (diskusija) 07:45, 25 martā, 2013 (EET)
es pa lielam piekrītu. man pietiktu ar vietu un konfesiju. tomēr tā kā ScAvenger atrastā diskusija bija visai plaša un pat beidzās ar k-kādu vienošanos, tad es domāju, ka lai atkāptos ir vai nu jādiskutē par jaunu, vai arī jārīko balsošana. nevar rīkoties tā, kā Kikos to dara. --Biafra (diskusija) 10:18, 25 martā, 2013 (EET)
Kā jau slavenam tirānam un uzurpatoram man šis īsais nosaukums liekas gana izsmeļošs un konkrēts. Būšu negaidīti demokrātisks un liberāls un ļaušu uzrīkot Visvikipēdijas ekumenisko balsošanu par visu (ne tikai Romas katoļu) dievnamu rakstu nosaukumiem. P.S. Nekādu vienošanos diskusijā neatradu; izskatās, ka viesiem vienkārši apnika ecēties. --Kikos (diskusija) 10:38, 25 martā, 2013 (EET)
Man, personīgi, tie garie nosaukumi liekas par garu - kurš meklēs baznīcu ar pilno nosaukumu (kurš to vispār spēj iegaumēt!!). Turklāt pat viņu mājaslapā tiek izmantots īsais nosaukums. --Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 10:46, 25 martā, 2013 (EET)
izskatās ka DJ EV nav ko darīt skolēnu brīvlaikā? uztaisi balsošanas lapu par baznīcu nosaukumiem. jāizpēta tā vecā diskusija, tur galvenās versijas noteikti figurē. veiksmi vikidarbā! ;) --Biafra (diskusija) 10:48, 25 martā, 2013 (EET)
Pievaldīšos līdz balsojuma beigām. Mēģināšu uztaisīt balsojumu. --Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 10:51, 25 martā, 2013 (EET)
tai senajā diskusijā ir tāds teikums: "varbūt Kikos pirmdien atmodīsies" :D - atmodās pirmdienā pēc dažiem gadiem :) --Biafra (diskusija) 11:12, 25 martā, 2013 (EET)
"Ja uz mana datora monitora (ne telefona un ne planšetes) raksta nosaukums nesatilpst vienā rindā - tas nav labi. Kur ir šī "plašā diskusija"? Vai Aglonā ir vairākas bazilikas? Vai ir iespējams kaut ko sajaukt un pārprast? Vai Latvijā ir citādi katoļi nekā Romas? --Kikos (diskusija) 07:20, 25 martā, 2013 (EET)"
Jā, Kikos, Latvijā ir arī Grieķu katoļi un viņiem ir savas draudzes--Lidingo (diskusija) 15:39, 20 aprīlī, 2013 (EEST)
"Diskusija bija šeit. Var jau sākt pa otram lāgam :) tomēr pretēja lēmuma gadījumā būs jāpārdēvē padaudz baznīcu. Mans viedoklis — tas ir tāpat, kā rakstu saharoze saukt par "fruktofuranozilglikopiranozīdu" — visnotaļ precīzi, bet kurš tādu nosaukumu spēj atcerēties? Protams, rakstu tekstā pilnie nosaukumi ir jāpiemin. --ScAvenger (diskusija) 07:45, 25 martā, 2013 (EET)"
ScAvenger, salīdzinājums nav īsti vietā. Jūs minat sinonīmus, bet baznīcu gadījumā rakstot, piemēram, Jēkabpils baznīca, saprot celtni pilsētā, rakstot Jēkabpils Romas katoļu baznīca, saprot, kādas konfesijas ēku, rakstot Jēkabpils Svētās Jaunavas Marijas dzimšanas Romas katoļu baznīca, saprot konsekrētu, sakrālu vietu lūgšanām ar zināmu nozīmi.--Lidingo (diskusija) 15:47, 20 aprīlī, 2013 (EEST)
Cik palasījos rakstus, lauvas tiesa informācijas tajos mēdz būt tieši par ēku; draudze, ja ir pieminēta, izskatās tā kā otršķirīgi. Es tomēr nekādu necieņu pret baznīcu nesaskatu, ja, teiksim, raksts Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīca sauktos īsāk, infokastes virsraksts būtu īsāks un Latvijas kartē būtu īsāks nosaukums. Vienkārši elementāri uztvert rakstu vieglāk. Raksti taču nav domāti prāvestiem, bet parastiem lasītājiem, no kuriem daudzi nav ticīgi un pat grūti sapratīs, par ko ir runa. Tāpat kā visi nav ķīmiķi :) Savukārt pilnais nosaukums tāpat būs goda vietā raksta pašā sākumā trekniem burtiem. Ja vēl būtu minēts, kāpēc tieši šāds svētais ir nosaukumā — pavisam labi. --ScAvenger (diskusija) 20:54, 20 aprīlī, 2013 (EEST)
Mēs ar Biafru piedāvājām pilnībā nenoīsināt. Joprojām domāju, ka tā bazīca būtu jāsauc par Nautrēnu katoļu baznīcu, nevis Nautrēnu baznīcu. Varbūt šādu variantu mēs varam pieņemt kā kompromisu? --GreenZeb (diskusija) — 2013. gada 20. aprīlī, plkst. 22.05 (EET)
+ Gz!--Wikipēdijas Dīdžejs (diskusija | devums) 15:01, 23 aprīlī, 2013 (EEST)

Apakšnodaļas par 2013. gada restaurāciju izveide[labot pirmkodu]

Kā zināms šogad (2013. g.) bazilikā notika vērienīgi iekšdarbi (jeb restaurācija) un bazilikas iekšienes skats ir mainījies. Jautājums: vai nevajadzētu izveidot atsevišķu apakšnodaļu, vai arī vismaz minēt to rakstā? Rodions Doļa (diskusija) 18:40, 22 septembrī, 2013 (EEST)

Droši pievienojiet šo nodaļu, vēlams ar kādu atsauci. --ScAvenger (diskusija) 20:14, 22 septembrī, 2013 (EEST)