Diskusija:Binārā nomenklatūra

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Pārstrādāts[labot pirmkodu]

Šodien publicēju pārstrādāto rakstu "Binārā nomenklatūra". Uz šo darbu mani pamudināja novērojumi mūsu Vikipēdijā. Ceru, ka autors mani sapratīs! Uzaicinu visus bioloģisko taksonu rakstu autorus un redaktorus salabot zinātniskos nosaukumus. Autoru vārdi ir jāraksta tā, kā tas ir attiecīgajā zinātniskajā avotā, no kura jūs iegūstat informāciju. Nekādā gadījumā nevajag rakstīt Linneus. Nevajag rakstīt arī nesaprotamus gadskaitļus. Taksonomijas speciālisti zinātniskajā literatūrā, lai parādītu, kā nosaukums ir lietots dažādos izdevumos mēdz citēt publikāciju, kur suga pirmo reizi aprakstīta un pievienot gadskaitli. Šādi rakstīts teksts jāprot lasīt, jo arī literatūras avotiem ir pieņemti saīsinājumi. Mūsu eniklopēdija nav domāta tik sagatavotam lasītājam. Cienīsim savu lasītāju un nepiesārņosim viņa galvu ar mulsinošu informāciju. Vēlreiz apliecinu, ka esmu gatava konsultēt un skaidrot šos jautājumus. --2A03:EC00:B14A:6E9C:5130:70E0:6073:DC3C 2019. gada 13. decembris, plkst. 16.40 (EET)

@Kasparoviča: pamanīju, ka nepaskaidrojot ir izdzēsts diez gan daudz teksta. Daļu no tā atliku atpakaļ. Nav pieņemts bez paskaidrojumiem dzēst tik daudz. Atliku arī atpakaļ vienu konkrētu teikumu par sugu zinātnisko nosaukumu rakstīšanu kursīvā (šoreiz ar atsauci). Šo iemeslu dēļ tā vien gribas apšaubīt visu Jūsu šīs dienas devumu šī raksta pārstrādāšanā. Vai ir kādi komentāri? --Treisijs (diskusija) 2019. gada 13. decembris, plkst. 23.59 (EET)

Šaubos, tātad dzīvoju! Nestrīdēšos par informācijas devu tajā daļā, kuru atlikāt atpakaļ. Lūdzu pielieciet atsauces!Par nosaukumu kursīvā - ļoti labi, ka pielikāt atsauci! Tā tieši apstiprina manis teikto. "Putniem dabā"veidotāji ir vienojušies, ka rakstīs nosaukumus kursīvā - tāpat kā mēs Vikipēdijā! :)Kasparoviča (diskusija) 2019. gada 14. decembris, plkst. 07.51 (EET)