Diskusija:Džizja
Izskats
Ievada teikums ir aplams un raksts šķiet neenciklopēdisks. Vēsturiski džizja bija jāmaksā tikai ebrejiem, kristiešiem un politeistiem (ne visiem musulmaņiem) lai viņus nenogalinātu un lai viņus pakļautu. Korāna 9:29 pavēlēts:
- Starp šiem, kam doti Raksti (ebrejiem un kristiešiem),
- ir, kas netic ne Dievam, ne Pastarajai dienai,
- kas neaizliedz, ko aizliedzis Dievs (Allahs) un viņa Vēstnieks (Muhameds),
- kas nepieņem patieso ticību,-
- karojiet pret tiem, tiekams bez ierunām nemaksājuši meslus (DŽIZJU)
- un turas pazemīgi.
--IndulisMX (diskusija) 2016. gada 12. aprīlis, plkst. 14.37 (EEST)
- Tu par Korānu vai to, kā un no kuriem tas praksē tika iekasēts? --Zemgalietis (diskusija) 2016. gada 13. aprīlis, plkst. 23.08 (EEST)
- Vispār rūpīgi izlasot, kārtīgi pasmējos — ja zini pamatskolas līmenī vēsturi, tad vajadzētu būt nojautai, kur ģeogrāfiski muhameda laikā basulmaņi paplašināja teritorijas, un kādas reliģiskās kopienas tajā dzīvoja..būtu aizkarojušies līdz tālākiem areāliem, būtu arī reliģisko kopienu uzskaitījums stipri garāks :) --Zemgalietis (diskusija) 2016. gada 13. aprīlis, plkst. 23.12 (EEST)
- Tu par Korānu vai to, kā un no kuriem tas praksē tika iekasēts? --Zemgalietis (diskusija) 2016. gada 13. aprīlis, plkst. 23.08 (EEST)
- Pamazām mēģināšu rakstu papildināt un sameklēt atsauces. Citēju Korānu, jo tas ir džizja pamatojums un joprojām "spēkā" un tulkots latviski. Cik man zināms, šariāta traktāti, kas papildina Korānu, nav tulkoti latviski, bet noderētu.
Šķiet sākšu ar Leona Taivana grāmatu "Tuvo Austrumu civilizācija: arābi, islāms, halifāts". PS "Muhameda laikā" beduīnu ciltis plēsās savā starpā Arābijā un strīdējās turpat ar vietējiem ebrejiem. Tikai ap trešo vai piekto kalifātu islāmisti iekaroja Bizantiju un Persiju un izvērsa džizja iekasēšanas birokrātiju uz Korāna pamata. --IndulisMX (diskusija) 2016. gada 14. aprīlis, plkst. 12.33 (EEST)
- Nus, muhamedam viņa dzīves laikā apkārt bija tikai 3 kopienas - pagāni, jūdaisti un gnostiķi [surogātkristieši]. --Zemgalietis (diskusija) 2016. gada 21. aprīlis, plkst. 13.21 (EEST)
Natūrā? :)) Vai nav domāts graudā? ^^