Diskusija:Irkutska

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Kas vainas bija tai klimata tabulai? Angļiem ir visai līdzīga (drusku precīzāka). --ScAvenger 18:49, 21 septembrī, 2008 (UTC)

Tabulai nebūtu ne vainas, ja tā būtu daļa no plaša raksta. Šeit (un citos īsos rakstos) izskatās kā govij kamieļa segli ar beduīnu un tauri. Vispār tās temperatūru tabulas ir pārāk košas. Mana smalki izjustā koloristikas maņa atsakās to adekvāti uztvert 8P Ja nopietni, tiešām prasās kas mazāk aļapovatijs. --Kikos 18:58, 21 septembrī, 2008 (UTC)
P.S. Tik un tā nokomentēšu tās temperatūru tabulas visur, kur uzskatīšu, ka neiederas. Sevišķi, ja sadaļa nosaukta "Klimats", bet izņemot šo tabulu nekā nav. --Kikos 18:58, 21 septembrī, 2008 (UTC)
Pārlieku uzkrītošas tās tabulas patiešām ir (autoram vajadzētu pārskatīt un pataisīt mazākas, kā arī pielietot kādus pasteļtoņus). Turklāt, rūpīgi pārskatot, vietām pārāk atšķiras no angļu versijas. Labi, lai pagaidām paliek komentāros, gan vēlāk noderēs. --ScAvenger 19:34, 21 septembrī, 2008 (UTC)
Pilnīgi piekrītu, ka krāsas ir pārāk košas. Varētu vēl sataisīt to kā Vikitabulu (bez krāsām) vēl arī tāpēc, ka tur, kur ir sarakstītas rekordzemās temperatūras, tur dažas praktiski nav pamanāmas, jo ailīte ir iekrāsota melna. Tos skaitļus būtu labi sarakstīt baltā krāsā, lai uz melna vai tumši zila fona tie būtu labi redzami. Runājot par sadaļu "klimats", teksta nav galvenokārt tāpēc, ka tad sanāktu dublēt to informāciju, kas ievietota tabulā. Tur būtu pārrakstīts viss tas pats, bet jau teksta veidā. Tāpēc ieliku tikai tabulas. Tikai teksts ir, piemēram, rakstā par Novokuzņecku un ja es tur tagad ievietotu līdzīgu tabulu, tad nebūtu nekādas jēgas no tā teksta, jo visu informāciju jau pasaka tabula. --Romāns Kolduns 04:47, 22 septembrī, 2008 (UTC)
Tāpēc vajag tos toņus izvēlēties maigākus (krāsu kodus var dabūt kaut vai šeit) un fonta lielumu arī derētu mazāku. Novokuzņeckas piemērs kā reize spilgti ilustrē teksta priekšrocības. Kādus 80% informācijas no tekstā atrodamās tabula nesatur - kur tabulā ir par augsnes sasalšanu vai vēja parametriem? --ScAvenger 05:14, 22 septembrī, 2008 (UTC)