Diskusija:Jānis Pīnups

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Ko enciklopēdiskā stila pārzinātāji teiktu, ja mežabrālis vietā rakstītu nelegālists? --Kurlandlegionar 21:12, 25 jūnijā, 2009 (UTC)

Pēc manas sajūtas visneitrākais no abiem un tīri latvisks ir kaujinieks. :) Kaut gan , ja tikai slēpjas, bet nekaro - nezinu.
Varbūt Jāņa Pīnuma gadījumā var rakstīt J. P. bija cilvēks, kas tik un tik gadus slēpās no padomju varas un neapzīmēt nekādi? --Feens 21:37, 25 jūnijā, 2009 (UTC)
Parasti ievietoju saiti uz militāro/vēsturisko pusi saistītiem rakstiem arī tajā pancerkmapf forumā. Nu divi cilvēki, kas tieši ar partizānu kustību ņemas saka, ka būtu jāliek nelegālists, jo mežabrālis faktiski uzreiz ir partizāns. Nav man nekādu vārdnīcu vai grāmatu, kur šito paskatīties. --Kurlandlegionar 21:49, 25 jūnijā, 2009 (UTC)
vērts atjaunot diskusiju - vai "mežabrālis" ir piemērots apzīmējums cilvēkam, kas nepiedalījās nekādās militārās ne sabotāžas aktivitātēs, nebija nekādi organizēts, vienkārši viens pats klusi slēpās no padomju varas? pārfrāzēju ievadrindkopu. --Biafra (diskusija) 10:23, 26 janvārī, 2015 (EET)
pa pa..pamest okupantu armiju nav dezertēšana. --Zemgalietis (diskusija) 20:26, 26 janvārī, 2015 (EET)
es domāju ka tā ir gan dezertēšana.
dezertēt - patvaļīgi aiziet, (aiz) bēgt (parasti no karaspēka vienības).
pat nepētot dziļāk, kas tieši tas par karaspēku, no kā dezertē. bet to var (un vajag, un ir arī darīts) tālāk tekstā izskaidrot. --Biafra (diskusija) 22:15, 26 janvārī, 2015 (EET)
Okupēto teritoriju iedzīvotājus nedrīkst mobilizēt okupantu karaspēka..Gāgas konvencijas.. --Zemgalietis (diskusija) 18:44, 17 februārī, 2015 (EET)

Nelegālists, iespējams, būtu precīzāks apzīmējums, bet tas nav tik zināms un saprotams kā mežabrālis. Nez vai nelegālisti skaitās pretestības kustības dalībnieki? Un faktiski viņš bija dezartieris tik pat lielā mērā cik tie mežabrāļi, kas 1944. gadā dezartēja no leģiona. Juridiski, protams, ka nē, bet vai tik no juridiskā skatpunkta arī par nelagālistu viņu saukt nav nekāda pamata, jo viņš bija un palika Latvijas pilsonis. Līdz ar to šeit vajadzētu tikt skaidrībā vai lietojam terminoloģiju, kas atbilst faktiskajai lietu kārtībai vai juridiskajai.--Semigall (diskusija) 15:47, 5 martā, 2015 (EET)