Diskusija:Jugla (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Jugla karte.png

Hmm, manuprāt to vietu kur atrodas dambjapurva ezers un velnezers nu nekādi nevar nosaukt par Juglas centrālo daļu (ja vien kāds neuzskata Mežciemu par Juglu-4). Un Kikos kāpēc tu domā, ka gaiļupīte netek cauri tam ezeram ? ~~Xil (saruna) 14:24, 17 decembrī, 2009 (UTC)

Rakstā par ezeru jau apskaidroju, ka Gaiļupīte apvadīta apkārt ezeram pa kanālu. Par centrālo daļu - uz autora sirdsapziņas. --Kikos 14:32, 17 decembrī, 2009 (UTC)
Hmm, ja vien pēdējo gadu laikā kaut kas nav radikāli mainījies (par ko es šaubos, jo upes kaut kur novadīja tikai PSRS laikos) Gaiļupīte kaut kur Mežciemā ir ielaista caurulē, pie Dambjapurva ezera tā iztek no caurules, ieplūt ezerā, iztek no ezera, tek pa mežu ietek trubā zem Kvēles ielas un pāri ielai atkal no tās iztek. ~~Xil (saruna) 14:42, 17 decembrī, 2009 (UTC)
Pats tur apsekojis neesmu :) Nākas ticēt tam, kas rakstīts ezeri.lv un enciklopēdijā. Bet trubās upes visbiežāk novada lai viena ezera piesārņojums nepietaisītu nākamo. --Kikos 15:02, 17 decembrī, 2009 (UTC)

Ja skatās ZR-DA viezienā, tad Dambjapurva ezers un Velnezers ģeogrāfiski ir Juglas apkaimes centrālajā daļā (skatīt karti), bet var jau šo faktu arī nepieminēt - tas neko nemaina. --Digital1 [uzrunāt] 16:41, 17 decembrī, 2009 (UTC)

Es dzīvoju Mežciemā, man tas ezers kādreiz bija pa ceļam uz skolu. Gaiļupīte/Strazdupīte ir pusizžuvis grāvis, tāpēc grūti pateikt, kur un kad tā tek, tomēr es domāju, ka tie teksti ezeri.lv attiecas uz gultnes maiņu ezera tuvumā, nevis nozīmē, ka upe netek caur ezeru (tur pat ir fotogrāfijas, kur redzama gan ieteka ezerā, gan izteka), enciklopēdija Rīga man patlaban nav pa rokai. Starp citu papēti karti un informāciju šajā bildē: [1]
Digital1, šinī kartē arī ir skaidri redzams, ka tie ezeri ir uz robežas ar Juglu, tas pleķis uz dienvidaustrumiem no šiem ezeriem pa lielākai daļai sastāv no meža ~~Xil (saruna) 17:13, 17 decembrī, 2009 (UTC)
Hmm, izskatās, ka tāds kanāls tiešām pastāv [2], izrādās brīnumi arī notiek ~~Xil (saruna) 21:06, 19 decembrī, 2009 (UTC)

Transporti par Juglu[labot pirmkodu]

Vai nevarētu pieminēt, ka uz Juglu brauc arī starppilsētu autobusi, jo Juglā arī tiem ir pietura un iespējams, ka uz Juglu var nokļūt arī ar tiem transportiem. Titāns 18:48, 27. janvārī, 2016 (UTC)

Protams. Droši pieraksti to. --GreenZeb (diskusija) — 2016. gada 27. janvāris plkst. 21.29 (EEST)