Diskusija:Puma (uzņēmums)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Kāpēc tika pārdēvēts? Zīmols PUMA taču ir ar lielajiem burtiem!--Dainis (diskusija) 2019. gada 2. februāris, plkst. 22.10 (EET)

Vācu rakstā teikts: Die Puma SE (Eigenschreibweise: PUMA SE) ist ein börsennotierter deutscher Sportartikelanbieter... Uz sava logo jau katrs var rakstīt, ko grib. --ScAvenger (diskusija) 2019. gada 2. februāris, plkst. 22.27 (EET)
Es Vikipēdijai neuzticos. Daudzreiz informācija ir novecojusi vai nekorekti interpretēta. Vienmēr (labi, gandrīz) pārbaudu viņu mājaslapās. Šajā gadījumā skaidri un gaiši zīmols PUMA ir ar lielajiem burtiem.--Dainis (diskusija) 2019. gada 2. februāris, plkst. 22.53 (EET)
pārbaudīju (tikai) pēc angļu vikipēdijas. es vikipēdijai uzticos. nešaubos, ka angļu vikipēdijas veidotāji ir izvērtējuši argumentus. lapai ir 2817 labojumi. --Biafra (diskusija) 2019. gada 2. februāris, plkst. 23.16 (EET)
Tas ir slikti, ka informācija netiek pārbaudīta no pirmavota. Jā, tas prasa laiku, bet, vēlreiz atkārtoju, Vikipēdijai nevar uzticēties. Arī angļu viki es esmu sastapis tik daudz kļūdu, novecojušu informāciju utt., kas tālāk tiek tiražēta, tulkojot citās valodās.--Dainis (diskusija) 2019. gada 2. februāris, plkst. 23.26 (EET)
Manuprāt, nosaukums, kas nav abreviatūra (cēlies no dzīvnieka nosaukuma), nav jāraksta ar lielajiem burtiem. Uzņēmumi paši savās mājaslapās var rakstīt, kā vēlas (kaut vai boldā un sarkanā krāsā), mēs rakstām saskaņā ar latviešu valodas pareizrakstības likumiem. Kādēļ tad arī vācieši, kuru valodā lielie burti ir ļoti iecienīti, šī uzņēmuma nosaukumu neraksta ar visiem lielajiem burtiem, kaut vai šeit vai šeit? --ScAvenger (diskusija) 2019. gada 3. februāris, plkst. 00.32 (EET)
Šajā gadījumā nav uzņēmuma nosaukums, bet zīmols.--Dainis (diskusija) 2019. gada 3. februāris, plkst. 05.02 (EET)
Tad sanāk, infokaste un starpviki saites ir jāņem laukā? --ScAvenger (diskusija) 2019. gada 3. februāris, plkst. 08.13 (EET)

Skatos, ka citu valodu viki raksti ir par uzņēmumu, nevis tieši par zīmolu. Par uzņēmumu mums arī noteikti vajadzētu rakstu. Tādā gadījumā diez vai sanāktu divi normāli raksti (par uzņēmumu un zīmolu). Tāpēc šis būtu jāpārdēvē par Puma (uzņēmums), šajā gadījumā ar mazajiem burtiem. Tad jācer, ka kāds uzrakstīs par uzņēmumu.--Dainis (diskusija) 2019. gada 3. februāris, plkst. 10.30 (EET)

Tas būtu labākais, jo infokaste jau ir par uzņēmumu un kategorizēts tas ir kā uzņēmums. Izskatās, ka nevienā citā valodā nav raksta atsevišķi par zīmolu un tam arī nebūtu lielas jēgas. --ScAvenger (diskusija) 2019. gada 3. februāris, plkst. 10.43 (EET)