Diskusija:Regbijs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Regbija paveidi un informācija, kurai vajadzētu būt rakstā par regbiju[labot pirmkodu]

Hmm, man sāk nedaudz nepatikt šis viss. Pirmkārt, var palūgt atsauci 'regbija līgas' un 'regbija savienības' nosaukumiem? Lai nesanāk riet uz nepareizo cilvēku :) Otrkārt, IMHO, šis ir līdzīgs gadījums hokejam. Manuprāt, galvenajam rakstam ('Regbijs') būtu jābūt par to, kas angliski saukts par 'rugby union', kaut kādu apkopojošo (satura ziņā šis raksts) varētu saukt par 'Regbijs (sporta veidu grupa)' vai arī kā mēs toreiz "nolēmām" hokeja gadījumā. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. septembris, plkst. 19.00 (EEST)

- Neatbalstu Regbija sadalīšanās gadījumā ir vēsturiskas nesaskaņas starp bagātajiem regbija klubiem Anglijas dienvidos un melnstrādnieku klubiem Anglijas ziemeļos. Tāpēc ir izveidojušās divi atsevišķi regbija varianti + regbija variants, ko spēlēja olimpiskajās spēlēs. Manuprāt šis nav saistāms ar hokeja sportu gadījumu. Atsauces uz terminu ‘regbija līga’ vēl var atrast, kaut kur pavīdēja arī ‘regbija savienība’. Tas nav mans izdomājums. Konkrētas atsauces varbūt nesaukšu, jo iegūglējot gan jau paši atradīsiet abus variantus. Un visos variantos diez vai tās būs pietiekami autoritatīvas, piemēram, kaut vai sportacentrs.com, kur par to ir rakstījuši žurnālisti (nespecialisti terminos). Ja pareizi saprotu, tad abi savu sporta veidu sauc vienkārši par regbiju. Kuram tad dosim priekšroku? Kā tu piedāvā saukt latviski šos divus regbija variantus? Kaut kur pavīdēja arī ‘regbijs-15’ un ‘regbijs-13’. Mums jau ir regbijs-7. Varbūt tā var latviski to visu nosaukt. PS: Kāpēc diskusijas virsraksts ir "labojumi"? --Treisijs (diskusija) 2016. gada 17. septembris, plkst. 21.05 (EEST)
ASV amerikāņu futbolu arī vienkārši par futbolu sauc :) Nu labi, tas ir cits stāsts. Kā jau teicu, es priekšroku dotu tam, kas angliski ir 'rugby union' - tā teikt, "galvenais" regbija variants (lielais Pasaules kauss, citi lielie regbija turnīri). Noprotu, arī latviskajā literatūrā, cik nu mums tā ir plaša, 'rugby union' arī tiek saukts par regbiju. Otru tad var saukt par 'regbiju-13'. Ja nepatīk virsraksts, vari labot uz citu. --FRK (diskusija) 2016. gada 17. septembris, plkst. 21.31 (EEST)
Neesmu pārliecināts, vai regbija-13 pārstāvji šim piekristu. Arī regbija-13 pārstāvji apgalvo viņi spēlē regbiju. Atradu internetā Latvijas Avīzes rakstu "Latvijas regbija-13 izlase centīsies kvalificēties Pasaules kausa finālturnīram" un vēl dažus ierakstu par regbiju-13, arī par regbiju-15 šo to var atrast, piemēram, "Latvijā dzimst sieviešu regbijs 15". Skatoties starpviki saites, dominē šādi varianti: regbija līga vai regbijs-13 (rugby league (Q10962)) un regbija savienība vai regbijs-15 (rugby union (Q5849)). Otram ierakstam vienkārši regbijs bija tikai karakalpakiem un krieviem (varbūt vēl kādam, kura rakstzīmes nesaprotu). Katrā ziņā rodas iespaids, ka korektāk būtu veidot rakstus par regbiju-15 un regbiju-13, un šo rakstu saglabāt vispārīgi par regbiju un tā paveidiem. --Treisijs (diskusija) 2016. gada 17. septembris, plkst. 22.06 (EEST)