Diskusija:Sepse

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

@Kokomokoz:, @AfroBrazilian:, @ScAvenger: — prezidenta Vējoņa sakarā šis raksts pēdējā nedēļā ir populārs. Vai varat nedaudz papildināt? --Papuass (diskusija) 2016. gada 21. janvāris, plkst. 11.19 (EET)

Sepse un septicēmija[labot pirmkodu]

Septicēmija nav sinonīms sepse. Sepse var būt arī bez mikroorganismu atradnes asinīs, bet sepse ir arī tad ja mikroorganismi attīstās ķermeņa sterilās vidēs, piemēram, galva smadzenēs tai skaitā meningokoks likvorā. Bet septicēmija ir sepses variants, kad mikroorganismi nonāk asinīs. Vēl ir septikopiēmija, kad asinīs ir baktērijas un to konglomerācijas - strutas. Man šķiet terminu Septicēmija ir jāpārvieto kaut kādā sadaļā - Etimoloģija. Tur vēl varēšu papildināt par sepsis vārda izcelsmi (ir viens labs avots). Afro-Braz-Ilian talk 2016. gada 21. janvāris, plkst. 13.37 (EET)

Skaidrs, es tik smalki detaļas nezinu. Citās vikipēdijās septicēmija tiek pāradresēta uz sepsi. Droši labo, es vēlāk caurskatīšu. --ScAvenger (diskusija) 2016. gada 21. janvāris, plkst. 14.00 (EET)
Ja pāradresēt var, jo septicēmija ir sepses variants, neviens nerakstīts dubultu rakstu par to pašu.) Labi. Afro-Braz-Ilian talk 2016. gada 21. janvāris, plkst. 14.10 (EET)

Prognostiskie marķieri[labot pirmkodu]

Ir jāpiemin arī prokalcitonīnu, ka prognostisku sepses marķieru. Afro-Braz-Ilian talk 2016. gada 24. janvāris, plkst. 14.19 (EET)