Enthusia Professional Racing

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Enthusia Professional Racing
Ent920586 54309 front.jpg
Izstrādātājs Konami
Izdevējs(-i) Konami
Izdots 2005
Žanrs Sacīkšu
Režīms(-i) Vienspēlētāja, daudzspēlētāju
Platforma(-s) Playstation 2
Datu nesējs DVD (1)
Ievadierīces Spēlvadnis, Logitech Driving Force Pro stūre

Enthusia Professional Racing ir sacīkšu žanra datorspēle ar vairāk nekā 211 automašīnām un 46 sacīkšu trasēm, kura pieejama tikai Playstation 2 konsolei. Spēlē ir iestrādāts ļoti augsta līmeņa braukšanas simulācijas modelis, kurš Enthusia Professional Racing simulācijas jomā nostāda vienā līmenī ar Gran Turismo sēriju un citām šī žanra datorspēlēm.

Sacensību veidi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Enthusia Life - Spēlētāja uzdevums ir iegūt pēc iespējas augstāku vietu un noturēt to visā sacensību gaitā. Atšķirībā no citām sacīkšu spēlēm, par uzvarām tiek doti punkti: tie uzlabo automašīnas braukšanas īpašības un paaugstina spēlētāja līmeni. Pēc katras sacensības spēlētājam ir iespēja iegūt jauno auto no piedāvātā saraksta. Nospiežot pogu, kursors nejaušas izvēles rezultātā apstājas uz konkrēta automašīnas nosaukuma. Algoritms paredz arī gadījumus, kad jauns spēkrats netiek atvērts. Katrai sacīkstei ir noteikts maksimālais punktu skaits, ko var iegūt tās beigās. Par pirmo vietu maksimālais punktu skaits tiek reizināts ar koeficientu 1, par otro vietu - ar 0,6 utt. Spēlētāja kopējais reitings tiek rēķināts balstoties uz pēdējo 12 nedēļu rezultātiem, t.i. vidējo iegūto punktu skaitu (katru nedēļu - viena sacīkste). Piedaloties sacīkstēs ar zemākas klases auto, spēle par uzvarām piešķir vairāk punktu nekā braucot ar augstākas klases spēkratiem. Enthusia Life režīmā ir 6 sacīkšu klases: RN, RIV, RIII, RII, RI un RS, kur RN ir iesācējiem, bet RS kļūst pieejama sasniedzot karjeras pašu virsotni. Katrā klasē pieejamas sacīkšu trases un oponenti ar iepriekš noteiktu sarežģītības pakāpi jeb koeficientiem. Jo lielāks koeficients, jo sarežģītāka būs sacensība un jo vairāk punktu tiks dots par uzvaru. Ar katru jaunu sacīkšu klasi tiek atvērtas jaunas trases un automašīnas. Ja spēlētāja reitings krītas līdz noteiktai atzīmei, augstākas klases kļūst nepieejamas līdz brīdim, kad reitings atkal cēlies.

Driving revolution - Spēlētājs ar konkrētu automašīnu pārvietojas pa trasi un šķērso ātruma kontrolpunktus. Kontrolpunkti ir ieprogrammēti uz konkrētu ātruma režīmu, ar kuru spēlētājam tie jāšķērso.

Time attack - Sacensība ar laiku. Spēlētājam trasē jāuzstāda labākais laiks .

Free racing - Brīva trašu un automašīnu izvēle. Vairāk trases tiek atvērtas Enthusia Life režīmā, bet automašīnas - Driving revolution režīmā.

Versus racing - Daudzpēlētāju režīms. Sacensība ar otru spēlētāju. Nepieciešama otrs spēlvadnis.

Trases[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopējo trašu skaitu nosaka unikālo trašu varianti (nakts trases, lietus trases, braukšanas pretējā virzienā trases, ceļa segumi - asfalts, dubļi, sniegs; braukšanā kalnā vai no kalna). Spēlē pārsvarā ir fantāziju trases.

Trase Garums, jūdzes Nakts režīms Lietus/slapjš segums Previrziens
Rev City 1.780 Nav Nav Nav
Marco Strada 0.978 Ir Ir Ir
Autumn Hill 1.054 Nav Nav Nav
Autumn Mountain 1.634 Nav Nav Nav
Route de la Seine 1.902 Nav Nav Nav
Victoria Garden 1.070 Nav Nav Nav
Victoria Road 2.033 Nav Nav Nav
Pacific Gateway 2.415 Nav Nav Ir
Burgenschlucht 2.640 Nav Nav Nav
Cosmic Eggway 0.689 Nav Nav Nav
Cosmic Winding 0.957 Nav Nav Nav
Tsukuba Circuit 1.270 Ir Ir Ir
Speediapolis Ring 2.489 Nav Nav Nav
Löwenseering 4.056 Nav Nav Nav
Nürburgring Nordschleife 12.944 Nav Nav Nav
Wild West Enduro 0.389 Ir Nav Nav
Mystic Caveway 1.060 Nav Nav Nav
Edge of the Road 2.092 Nav Nav Nav
Wintertraumn 1.498 Nav Nav Nav
Dragon Range 3.133 Ir Nav Nav
Ocean Bridge 0.621 Nav Ir Nav
Airport Square ? Nav Nav Nav