Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Vikipēdijas lapa

Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive Edition ir 2021. gada trīs asa sižeta piedzīvojumu spēļu apkopojums Grand Theft Auto sērijā: Grand Theft Auto III (2001), Grand Theft Auto: Vice City (2002) un Grand Theft Auto: San Andreas (2004). To izstrādāja Grove Street Games un izdeva Rockstar Games. Visas trīs spēles ir remasterētas ar vizuāliem uzlabojumiem un spēles procesa jauninājumiem. Spēlēs ir dažādi varoņi un vietas vienā un tajā pašā nepārtrauktībā. Grand Theft Auto III seko klusajam varonim Klodam Libertisitijā; Vice City, kas risinās 1986. gadā, piedalās bijušais mafiozs Tomijs Verseti titulētajā Vice City; un San Andreas, kas norisinās 1992. gadā, seko gangsterim Kārlim "CJ" Džonsonam izdomātajā Sanandreasas štatā.

Divu gadu izstrādes mērķis bija saglabāt oriģinālo spēļu izskatu un sajūtu; fizikas kods tika kopēts no oriģināliem, un mākslīgais intelekts tika izmantots, lai automātiski palielinātu tekstūras. Izstrādes komanda pētīja oriģinālo spēļu atšķirīgās īpašības. Viņi pievienoja vairākus krāsu, laikapstākļu un apgaismojuma efektus, kā arī jaunus līdzekļus no Grand Theft Auto V (2013). Komanda apspriedās ar sākotnējiem Rockstar North izstrādātājiem, jauninot rakstzīmju dizainu. Pirms izlaišanas esošās trīs spēļu versijas tika izņemtas no digitālo mazumtirgotāju pārdošanas, kas izraisīja auditorijas un žurnālistu kritiku; atbildot uz to, Rockstar atjaunoja sākotnējās versijas veikalā Rockstar.

Definitive Edition tika izlaists platformām Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One un Xbox Series X/S 2021. gada 11. novembrī, un to ir paredzēts izlaist Android un iOS ierīcēs 2022./2023. gadā. Windows palaišanu traucēja problēmas ar Rockstar Games Launcher, padarot to nespēlējamu trīs dienas. Spēle saņēma sliktas atsauksmes; kritiķi kopumā slavēja uzlabotos vizuālos attēlus, modernizēto apgaismojumu, uzlabotu vadību un pievienoto spēles mehāniku, taču kritizēja tās tehniskās problēmas, mākslas virzienu un rakstzīmju modeļus. Tā bija viena no vismazāk gūtajām spēlēm 2021. gadā, un par to Metacritic tika veltīts pārskats. Rockstar atvainojās par tehniskajām problēmām un paziņoja par saviem nodomiem uzlabot spēli, izmantojot atjauninājumus.