Guntis Cimiņš

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Guntis Cimiņš (dzimis 1973. gada 14. augustā, Rīgā, Latvijā) ir latviešu diriģents un producents.

Guntis Cimiņš ir vokālās un koru mūzikas producents, ik gadu organizējot daudzus mūzikas projektus Latvijā un ārvalstīs. Veidojis jaunas vokālās mūzikas programmas, producējis jaunus skaņdarbus un ierakstus, sadarbojies ar ievērojamiem komponistiem un daudziem izciliem mūziķiem. Guntis Cimiņš darbojas Latvijas koru nozares konsultatīvajā padomē.[1]

Guntis Cimiņš īstenojis daudzus Latvijas vokālās mūzikas attīstībai nozīmīgus starptautiskus notikumus, producējis izcilu mākslinieku koncertus, piem., The Real Group, The Swingles,[2] VOCES8, Postyr, Solala,[3] Gentlemen Singers, Didgori u.c.

Guntis Cimiņš realizējis vairākus starptautisku sadarbību projektus, popularizējot Latvijas koru un vokālo mūziku ārvalstīs, organizējis Latvijas pārstāvniecības starptautiskos konkursos un festivālos Maltā, Īrijā, Austrijā, Polijā, Francijā, Itālijā, Šrilankā u.c., rīkojis ārvalstu koru un vokālo grupu koncertus un meistarklases Latvijā.

Guntis Cimiņš[4] veidojis jaunus vokālās mūzikas projektus, izglītības programmas un meistarklases veicinot Latvijas vokālās un koru nozares izaugsmi un attīstību. Producējis vokālās mūzikas ierakstus un sadarbojies ar Latvijas labākajiem koriem un vokāliem ansambļiem — Kamēr..., Latvian Voices, Balsis,[5] Sola, Austrums, Logos, Blagovest, Framest,[6] Rīgas projektu koris, Insomnia u.c.

Guntis Cimiņš strādājis kā diriģents un mākslinieciskais vadītājs vairākiem Latvijas koriem un vokāliem ansambļiem, veidojis daudzu skaņdarbu aranžējumus koriem un ansambļiem, bijis arī vairāku profesionālu koru dziedātājs, daudzu starptautisku mūzikas projektu dalībnieks, piem., Europa Chor Academie Vācijā, Francijā, Grieķijā, ASV, A.Šēnberga opera "Mozus un Ārons" Grācas operā Austrijā u.c.

Guntis Cimiņš veidojis izglītības programmas sadarbībā ar starptautiski atzītiem pasniedzējiem un diriģentiem, vada nodibinājumu Sing Latvia, strādā ar kori "Mūza"[7] un ir starptautiskā Rīgas A Cappella festivāla[8][9][10] izveidotājs un rīkotājs.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Kori | Latvijas Nacionālais kultūras centrs». www.lnkc.gov.lv (latviešu). Skatīts: 2021-11-05.
  2. «Rīgā uzstāsies a cappella zvaigznes "The Swingles"». nra.lv (latviešu). Skatīts: 2021-11-05.
  3. «TV3 Play». TV3 Play. Skatīts: 2021-11-05.
  4. Intervija ar Gunti Cimiņu - REplay.lv, 2017-10-20. Atjaunināts: 2021-11-05
  5. Emīls Kraucis. «Ar koncertu “Sing-Along” Balsis atklās ceturto “Rīgas A Cappella festivālu”!». Balsis (lv-lv). Skatīts: 2021-11-05.
  6. Gundars. «Mazajā ģildē notiks piemiņas koncerts “Neaizmirsti!”». muzikaspasaule.lv (lv-lv). Skatīts: 2021-11-05.
  7. «Kora "Mūza" 70 gadu jubilejas koncerts». satori.lv (angļu). Skatīts: 2021-11-05.
  8. «Ar spilgtiem koncertiem oktobrī notiks Rīgas a cappella festivāls». www.diena.lv. Skatīts: 2021-11-05.
  9. «Rīgas A Cappella festivāls». www.lsm.lv (latviešu). Skatīts: 2021-11-05.
  10. «Rīgas A Cappella festivāls». www.rigasacappellafestivals.lv (en-US). Skatīts: 2021-11-05.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mājaslapa