Hegarda zirgs

Vikipēdijas lapa
Hegarda zirgs
Izcelsme ASV
Īpašības
Krāsa pāts
Mājas zirgs (Equus caballus)

Hegarda zirgs jeb Strobela zirgs ir viena no šķirnēm, kas izveidota, lai atjaunotu tarpāna populāciju savvaļā. Redmondā, ASV 1960. gados, tarpānu atjaunošanai, entuziasts Harijs Hegards sāka veidot jaunu šķirni.

Šķirnes izveidei H.Hegards lietoja Ziemeļamerikas savvaļas mustangus un vietējo zemnieku darba zirgus. Pirms viņa nāves 1990. gadā zirgi jau bija ieguvuši tarpāniem raksturīgo augumu, uzbūvi un pāto krāsu. Hegarda zirgu krēpes daļēji stāv vertikāli. 1990. gadā Hegarda 20 zirgu saimi nopirka Leneta un Gordons Strobeli, kuri šodien turpina Hegarda iesākto darbu. Strobeli tāpat kā Hegards ir pārliecināti, ka mustangu asinīs rit tarpānu gēni. Ir zināms, ka mustangi ir spāņu konkistadoru savvaļā aizbēgušie zirgi, kā arī ir zināms, ka daļa spāņu atvesto zirgu bija tiešie pēcnācēji spāņu soraijai un Ībērijas primitīvajiem zirgiem, kas iespējams ir cēlušies no tarpāniem. Mustangu DNS izpēte liecina, ka dažu zirgu asinīs ir sastopams soraijas zirgu gēns. Strobeli, paplašinot Hegarda saimi, joprojām turpina atlasīt starp savvaļas mustangiem tādus zirgus, kas ir līdzīgi Eiropas tarpāniem. Zirgu bara nākotne ir ļoti nenoteikta, jo par tiem šobrīd rūpējas tikai dedzīgi entuziasti[1].

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «The Extinction Website - Species Info - Tarpan». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2009. gada 13. janvārī. Skatīts: 2008. gada 9. jūlijā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]