Isabela Senmalo

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Isabela Senmalo
Isabel Saint Malo
Isabela Senmalo
Personīgā informācija
Dzimusi 1968. gada 27. jūnijā (51 gads)
Panama, Karogs: Panama Panama
Dzīvesbiedrs Omars Alvarado
Bērni 3
Augstskola Sentdžozefa Universitāte
Novas Dienvidaustrumu universitāte
Politiķa darbība
Panamas viceprezidente
Amata sākums 2014. gada 1. jūlijs
Panamas ārlietu ministre
Amata sākums 2014. gada 1. jūlijs

Isabela de Senmalo de Alvarado (Isabel de Saint Malo de Alvarado; dzimusi 1968. gada 27. jūnijā) ir Panamas viceprezidente un ārlietu ministre. Viņa ir pirmā sieviete Panamas vēsturē, kas ieņēmusi viceprezidentes amatu.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Senmalo dzimusi valsts galvaspilsētā Panamā. Viņa 1989. gadā Sentdžozefa Universitātē ASV ieguva bakalaura grādu starptautiskajās attiecībās. 1995. gadā viņa ieguva maģistra grādu Novas Dienvidaustrumu universitātē biznesa administrācijas specialitātē.

1988. gadā Senmalo stažējās Panamas vēstniecībā Vašingtonā. Nākamajā gadā viņa vēstniecībā strādāja Demokrātijas centrā. No 1990. līdz 1992. gadam viņa strādāja Panamas vēstniecībā Apvienoto Nāciju Organizācijā. No 1992. līdz 1994. gadam Senmalo bija ārlietu ministra vietnieka palīdze. No 1994. līdz 2008. gadam Isabela Senmalo strādāja ANO Attīstības programmā Panamā.

Pēc tam viņa bija neatkarīga konsultante starptautiskās organizācijās, kā arī valsts iestādēs un privātajā sektorā. Bija vairāku privātu un nekomerciālu sabiedrību padomju locekle. 2011. gadā pēc prezidenta Rikardo Martinelli lūguma Senmalo piedalījās konstitūcijas reformas izstrādē.

2014. gada prezidenta vēlēšanās kandidāts Huans Karloss Varela kā viceprezidentu izvēlējās Isabelu Senmalo. Vēlēšanās uzvarēja Varela, un Senmalo kļuva par viceprezidenti un ārlietu ministri.


Politiskie un sabiedriskie amati un pozīcijas
Priekštecis:
Huans Karloss Varela
Panamas viceprezidents
kopš 2014. gada
Pēctecis:
amatā
Priekštecis:
Fransisko Alvares se Soto
Panamas ārlietu ministrs
kopš 2014. gada
Pēctecis:
amatā