Koventrija

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis raksts ir par pilsētu. Par peldētāju skatīt rakstu Kirstija Koventrija
Coventry
EnglandCoventry.png
Iedzīvotāji (2007) 310 200 ([1])
401 858 (aglom.)
Dibināta 1043. g
valsts daļa Anglija
reģions Rietummidlenda
Mājaslapa http://www.coventry.gov.uk/
Koventrijas katedrāle

Koventrija, arī Koventri (angļu: Coventry), ir pilsēta (city un metropolitan borough) Anglijas centrālajā daļā.

Pazīstama ar katedrāli, kura celta XX gadsimtā blakus Otrajā pasaules karā aviācijas uzlidojumos iznīcinātās vecās katedrāles drupām, un kura kļuvusi par vienu no Otrā pasaules kara simboliem.

Koventrija ir britu autobūves vēsturiskais centrs. Ar Koventriju saistīta XI gadsimta leģenda par lēdiju Godivu. Pilsētā divas universitātes — Koventrijas universitāte (Coventry University) un Vorikas universitāte (University of Warwick).\

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tradicionāli uzskata, ka Koventriju 1043. gadā dibinājis Mersijas ērls Leofriks, nodibinot šeit benediktīniešu abtiju.

XIV gadsimtā Koventrija kļuva par audumu ražošanas centru un kļuva par vienu svarīgākajām Anglijas pilsētām. 1345. gadā tai piešķīra pilsētas (city) statusu.

Anglijas pilsoņu kara laikā Koventrija bija parlamenta piekritēju pusē.

XIX gadsimtā pilsēta kļuva par divriteņu ražošanas centru, bet XX gadsimtā — par galveno Lielbritānijas autorūpniecības centru.

2.pasaules kara laikā pilsēta smagi cieta vācu aviācijas uzlidojumos, sevišķi 1940. gada 14. novembra uzlidojumā, kad tika gandrīz pilnībā iznīcināts pilsētas vēsturiskais centrs.

XX gadsimta septiņdesmitajos gados panīka Koventrijas autorūpniecība, un astoņdesmito gadu sākumā Koventrijā bija viens no lielākajiem bezdarba līmeņiem valstī. Kopš tā laika pilsētas ekonomika attīstās citos virzienos, bet autorūpniecība pamazām pilnībā izzūd.

Cilvēki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Koventrijā dzimuši: