Latvijas Pilsoniskā alianse

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) ir 2005. gada janvārī reģistrēta neatkarīga bezpeļņas nevalstiskā organizācija (NVO) - biedrība, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. eLPA darbojas kā NVO platforma - dažādu jomu organizāciju oficiāli reģistrēts sadarbības tīkls. eLPA ar LR Finanšu Ministrijas 30.06.2005. lēmumu Nr. 270 piešķirts sabiedriskā labuma statuss, kas ziedotājiem ļauj saņemt nodokļu atlaides.

eLPA aktīvi darbojas kā NVO sektora interešu pārstāvis, sekojot līdzi lēmumu pieņemšanai valsts pārvaldē, piedaloties valsts sekretāru sanāksmēs un dažādās darba grupās, kā arī aicinot Latvijas NVO aktīvi līdzdarboties un aizstāvēt savas intereses.

eLPA apvieno vairāk kā 100 biedrus - NVO sektorā aktīvas juridiskas organizācijas un privātpersonas. Juridiskās personas ir platformas (19,5%), nacionāla (26,8%), reģionāla (15,9%), vietēja (37,8%) līmeņa biedrības un nodibinājumi, kas apvieno vairāk kā 27 723 sabiedriski aktīvus cilvēkus.

Starptautiskajā līmenī eLPA ir Globālās pilsoniskās līdzdalības tīkla organizācijas CIVICUS biedrs un iesaistās starptautiskos projektos, sadarbojas ar dažādu jomu nevalstiskajām organizācijām, to pārstāvniecībām citās Eiropas valstīs.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]