Lunch atop a Skyscraper

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Lunch atop a Skyscraper

Lunch atop a Skyscraper (New York Construction Workers Lunching on a Crossbeam, no angļu: "Pusdienas debesskrāpja augšā") ir populāra melnbaltā fotogrāfija, kas tika uzņemta RCA Building celtniecības laikā Ņujorkā, ASV.

Fotogrāfijā ir attēloti vienpadsmit vīri, kas ēd pusdienas un sēž uz sijas, ar kājām šūpojoties 256 metrus virs Ņujorkas ielām.[1] Viņiem fotogrāfijā nav drošības siksnu, kas bija saistīts ar Lielo depresiju, kad cilvēki vēlējās strādāt jebkādu darbu neskatoties uz drošības apstākļiem.[1] Fotogrāfija tika uzņemta 1932. gada 20. septembrī RCA Building ēkas 69 stāvā celtniecības pēdējo mēnešu laikā. Lai arī strādnieki bija īsti, tiek uzskatīts, ka attiecīgais brīdis ticis iestudēts, lai popularizētu jauno debesskrāpi.[1] Fotogrāfija tika iekļauta New York Herald Tribune laikrakstā 2. oktobrī. Stikla negatīvs pašlaik pieder Corbis uzņēmumam, kas to ieguva no Acme Newspictures arhīva 1995. gadā.

Agrāk fotogrāfijas autors nebija zināms, tomēr kopš 2003. gada par fotogrāfijas autoru uzskata Čārlzu Ebetsu.[2][3] Tāpat nav zināma identitāte lielākajai daļai fotogrāfijā attēloto personu. Ir zināms, ka piektā persona no kreisās puses ir Albins Svensons (Albin Svensson) un sestā persona ar cigareti ir Jons Jūhansens i Bakagords (John Johansson i Backagård).[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]