Pāriet uz saturu

Delfi (portāls)

Vikipēdijas lapa
Delfi
Pamatinformācija
Lapas veids interneta portāls
Valsts Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Darbību uzsāka 1999. gada 26. novembrī
Valodas latviešu, krievu
Komerciāla
Reģistrācija iespējama
Popularitāte Karogs: Latvija Latvija, ziņu portālu 1. vieta[1]
Mājaslapa delfi.lv
rus.delfi.lv
Mobilā versija: m.delfi.lv

DELFI ir viens no lielākajiem ziņu portāliem[2] un viena no apmeklētākajām tīmekļa vietnēm Latvijā.[3] Portāls piedāvā ziņas, analītiskus un subjektīvus materiālus, izklaidējošu un padomu žurnālistiku dažādās multimediālās platformās. Lai varētu lasīt portāla kvalitatīvāko saturu, ir jāiegādājas maksas "Delfi Plus" abonements.

DELFI ir Baltijas valstīs lielākā interneta masu mediju uzņēmuma — “Ekspress Grupp” — sastāvdaļa.[4][5]

Logotips līdz 2020. gadam; Latvijā pēdējais šāda veida logotips lietots līdz 2021. gada novembrim

DELFI ziņu medijs strādā visās Baltijas valstīs. Latvijā portāls DELFI darbību sāka 1999. gada 26. novembrī, pārņemot interneta resursu www.online.ee, www.all.lv, www.riga.lv un www.navigators.lv labākās iestrādes.[6] 2000. gada 17. martā atklāja otru DELFI portālu Latvijā — krievu valodā strādājošais rus.delfi.lv.[7] 2001. gadā DELFI darbu sāka analītiskās žurnālistikas sadaļa "DELFI versijas", kur žurnālisti, analītiķi, amatpersonas un citi lietpratēji sniedz padziļinātu informāciju un viedokļus par aktualitātēm.[8]

Sākotnēji portāls piederēja informācijas tehnoloģiju kompānijai MicroLink, bet 2004. gadā DELFI akcijas iegādājās Norvēģijas kompānija Findexa, savukārt 2007. gadā DELFI grupu par 54,05 miljoniem eiro iegādājās Igaunijas koncerns Express Grupp.[5] Portālam kļūstot arvien daudzveidīgākam, 2008. gada novembrī atklāja video ziņu platformu — DELFI.TV, kurā tiek atspoguļotas gan aktuālākās ziņas Latvijā un pasaulē, gan izklaidējoši un praktiski video padomi, gan aculiecinieku video un nozīmīgākās pašmāju notikumu tiešraides.[9] Šobrīd uzņēmums piedāvā ne tikai daudzpusīgu un operatīvu ziņu klāstu dažādās platformās, bet arī plaša spektra pakalpojumus, kā arī tematiskos interneta žurnālus par dažādām tēmām — ēdienu gatavošanu, veselību, ceļošanu u.c.

Ziņas latviešu valodā

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Delfi.lv ir lielākā latviski runājošā ziņu redakcija Latvijā, kas raksta par viņuprāt svarīgākajiem notikumiem sabiedrībā, valsts pārvaldē, pasaulē, sportā, kultūrā un citās jomās, kā arī rada oriģinālmateriālus par dažādām tēmām.[10] Ziņu sadaļas latviešu valodā — Latvijā, Bizness, Sports, Kultūra, Izklaide, Auto, Aculiecinieks, DELFI TV.

Interneta žurnāli

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Daudzi interneta lietotāji biežāk par ziņām lasa un padziļināti interesējas par kādu specifisku tēmu. Ieklausoties lasītāju vēlmēs, DELFI ir radījis interneta žurnālus dažādām interesēm gan latviešu, gan krievu valodā. Interneta žurnāli latviešu valodā — Tasty.lv, Turismagids.lv, Viņa.lv, Cālis.lv, Mansdraugs.lv, Skats.lv, Tava Māja.lv, Tavs Dārzs.lv, Techlife.lv, Laika apstākļi. Interneta žurnāli krievu valodā — Techlife.lv, Woman.lv, Tchk.lv, Turgid.lv, Eda, Dom, Sad, Pogoda.

Ziņas krievu valodā

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Arī rus.delfi.lv ir lielākā krieviski runājošā ziņu redakcija Latvijā. Līdztekus operatīvajām, jaunākajām ziņām tiek radīti oriģinālmateriāli par dažādām tēmām. 71% rus.delfi.lv lasītāju ir krievvalodīgie, kas ir augstākais rādītājs no visiem Latvijas ziņu portāliem krievu valodā.[11] Ziņu sadaļas krievu valodā — Ziņas, Bizness, Aculiecinieks, Sports, Showtime, DELFI TV.

DELFI mobilā versija m.delfi.lv ir apmeklētākais interneta resurss starp mobilo ierīču lietotājiem un lasītākais Latvijas ziņu portāls mobilajā versijā, sasniedzot 58% no visiem mobilā interneta lietotājiem Latvijā.[11] m.delfi.lv informē par aktuālākajiem un sabiedrībai būtiskākajiem notikumiem un procesiem politikā, valsts pārvaldē, sabiedrībā, ekonomikā, ārzemēs, sportā, kultūrā un citās jomās. DELFI ziņas ir pieejamas ne vien mobilajā versijā m.delfi.lv, bet arī DELFI mobilajā lietotnē, kura pieejama Android, Apple un Windows operētājsistēmas lietotājiem.[12]

Rakstu komentēšana

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1999. gadā[13] portāls ieviesa iespēju tā lietotājiem atsevišķā sadaļā ievietot komentārus pie katra raksta. Gadījumos, ja raksta tematika ir traģiska vai potenciāli naidu kurinoša, redakcija patur tiesības noņemt komentēšanas iespēju. Komentārus portālā uzrauga komentāru moderatori, kas ir atbildīgi par neētisku, naidu kurinošu un reklāmu saturošu komentāru dzēšanu.[14]

Ir bijuši vairāki gadījumi, kad komentāru autoriem ir nācies par saviem vārdiem atbildēt atbilstošās iestādēs. Šajā sakarā var minēt piemērus par kādu jaunieti, kas bija solījis spridzināt Rīgā notiekošo Eirovīzijas dziesmu konkursu[15] un sievieti, pret kuru par leģionārus un Latviju aizskaroša komentāra rakstīšanu uzsāka krimināllietu.[16] No 2013. gada portālu pie visiem rakstiem kā pamata iespēju piedāvā lietot tikai reģistrētu lasītāju komentārus.[17]

No 2018. gada portāls "Delfi" ir Latvijas Universitātes fonda bronzas mecenāts.

Atbalsts tiek piešķirts LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas zinātņu studentiem un citiem komunikācijas un žurnālistikas zinātnes studentiem visās Latvijas augstskolās.

2018. gadā tika piešķirtas pirmās stipendijas 10000 EUR apmērā.

Portāls "Delfi" ir sociālās stipendijas "Ceļamaize 2009" interneta partneris un atbalstītājs.[18]