Maša un Lācis
Šis raksts ir slikti iztulkots. Iespējams, tulkojums ģenerēts ar tulkošanas programmatūru, vai arī tulks slikti pārvalda vienu no valodām. Lūdzu, palīdzi uzlabot šo rakstu. Ja ir kādi ieteikumi, vari tos pievienot diskusijā. Vairāk lasi lietošanas pamācībā. |
Maša un lācis (krievu: Маша и Медведь) ir populārs[1] krievu trīsdimensiju animācijas seriāls, kuru izveidoja animācijas studija Animaccord. Tā pirmizrāde notika 2009. gada 7. janvārī.
Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
Ideja izveidot 3D animācijas seriālu pieder Animaccord galvenajam akcionāram Sergejam Kuzminam, kurš iesaistīja projektā animatoru Oļegu Kuzavkovu.[2] Doma izveidot seriālu par Māšu un Lāci radās Kuzavkovam 1996. gadā, kad atpūšoties Krimas pludmalē viņš satika palaidnīgu meiteni, kas kļuva par galvenās varones tēla prototipu. Vēl Kuzavkovs iedvesmojās ar ASV animācijas seriālu "Toms un Džerijs".[3]
2011. gadā iznāca seriāla atvasinājums "Mašas pasakas" (Машины сказки), kura pamatā ir krievu tautas pasakas. Kopā tam iznāca 26 sērijas. 2014. gadā iznāca otrais atvasinājums ar nosaukumu "Mašas šausmenītes" (Машкины страшилки).
Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
Meitene Maša nejauši nokļūst mežā dzīvojošā Lāča mājā. Viņa tur sataisa nekārtības, Lācis ir izmisumā. Viņš cenšas atbrīvoties no nevēlamā viesa un aizvest viņu prom no mājām. Naktīs viņš sāk uztraukties par meiteni un dodas viņu meklēt. Neatrodot viņu, Medvedvijs skumji atgriežas mājās un atrod tur Mašu. Kopš tā brīža Maša un Lācis ir labākie draugi. Maša bieži apmeklē Lāci, un viņš cenšas viņu audzināt. No trešās sezonas Maša aug un kļūst nedaudz atbildīgāka. Tagad viņa retāk ir Medvedos un vairāk nodarbojas ar savām lietām mājās. Pat bez viņas meža iedzīvotāji sāk slikti uzvesties un nonākt dažādās nepatikšanās, un Maša palīdz viņiem izkļūt no ceļa.
Izplatīšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
Karikatūra "Maša un lācis" tiek pārraidīta televīzijas kanālos Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Itālijā, Šveicē, Spānijā, Kanādā, Latīņamerikas un Tuvo Austrumu valstīs. Kopš 2015. gada seriāls eksistē interaktīvas pilnmetrāžas animācijas filmas formātā, kur varoņi mijiedarbojas ar skatītājiem
Galvenās rakstzīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
- 'Maša' (Marička) ir maza nelaimīga meitene. Lāča draudzene. Skolniece. Nerātns, nerātns. Patīk konfektes, saldumi, spēlēties ar balvām un Lāču kausiem, spēlējoties ar bumbu, lēkāt spainīšos, skatīties multenes, uzdot jautājumus, stāstīt stāstus.
- ''Lācis ir Mašas labākais draugs, kuru viņa sauc par "Mišu", "Mishka". Smagi strādājošs. Nerunā, bijusī cirka māksliniece, pensijā. Iemīlējies Lācī. Pastāvīgi cieš no Mašas palaidnībām.
Nelielas rakstzīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
- Lācis ir iemīļotais lācis un otrā sieviešu kārtas varone.
- Zaķis ir Mašas un Lāča draugs. Bieži cieš no Maschyna palaidnībām. Reizēm viņš kopā ar Lāci rok dārzā, bet visbiežāk no turienes zog burkānus.
- Vilki ir smieklīgi personāži, kas biežāk cieš no Mašas, nevis kļūst par uzvarētājiem.
- Vāvere – uz Mašas nepareizo uzvedību reaģē, metot priežu čiekurus.
- Ezītis - Ļoti reti piedalās Mašas dēkās, nepatīk, ka Maša sabojā viņa sēnes un ogas.
- Panda ir Lāča brāļadēls. Mašas sāncensis.
- Mājdzīvnieki – kaza, vistas, gailis, cūka un suns, kas dzīvo Mašas mājas pagalmā un visur slēpjas no viņas. Vistas un gailis satiekas tikai "Pirmās tikšanās" sižetā. Vienīgais dzīvnieks, kas nebaidās no Mašas, ir cūka vārdā Rosa.
- Tīģeris ir Lāča vecais draugs no cirka.
- Pingvīns ir Lāča adoptētais dēls. To viņam iemeta olas formā, vēlāk Maša un Lācis izaudzēja, un pēc tam ar lidmašīnu nosūtīja mājās uz Antarktīdu.
- Tēvs Frosts ir mazs vectēvs, nedaudz garāks par Mašu.
- Himalaju lācis ir apņēmīgs, laimīgs, fiziski attīstīts, īsts mačo.
- Bites ir dusmīgas un agresīvas. Sērijā "Foto 9 līdz 12" tiek parādīti ļoti smieklīgi.
- Daša ir Mašas māsa. Parādās sērijā "Divi pret vienu".
- Čukču meitene ir precīza Mašas kopija. Atšķiras no viņas melnajiem matiem. Dzīvo Ziemeļpolā.
Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
- ↑ ««Маша и Медведь»: Как российский сериал за 10 лет покорил мир». Kinopoisk (krievu). 2017. gada 8. februārī.
- ↑ Игорь Попов. «Папа Маши и Медведя. Сергей Кузьмин создал сеть игровых автоматов, а теперь инвестирует в мультипликацию». forbes.ru (krievu), 2017. gada 26. septembrī.
- ↑ Марина Лазаренко-Маневич. «Создатель “Маши и Медведя” об американских секретах мультик». forumdaily.com (krievu).