Nāves zvaigzne

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Nāves zvaigzne (angļu: Death Star) ir izdomāta kosmosa stacija un galaktikas superierocis, kas attēlots Džordža Lūkasa izveidotajā "Zvaigžņu karu" franšīzē.

Uzskata, ka pirmās Nāves zvaigznes, kas parādās sākotnējā 1977. gada filmā "Zvaigžņu kari: Jaunā cerība", diametrs pārsniedz 160 kilometrus, un to apkalpo aptuveni 1,7 miljoni militārpersonu un 400 000 droīdu (robotu).[1] Otrā Nāves zvaigzne parādās filmā "Zvaigžņu kari: Džedu atgriešanās", un tā ir ievērojami lielāka — 200 kilometru diametrā, un kaut arī tā nav pabeigta, ir tehnoloģiski attīstītāka nekā tās priekšgājēja. Abas Nāves zvaigznes uzcēla Galaktikas impērija, lai stiprinātu kontroli pār galaktiku, un tās ir bruņotas ar speciālu kristālu darbināmiem superlāzeriem, kas var iznīcināt veselas planētas. Pirmajai Nāves zvaigznei ir vajadzīgs ievērojams laiks, lai pilnībā uzlādētu savu superlāzeru, un Dumpinieku alianse to iznīcina, izmantojot tās vienu vājumu: izplūdes atveri, kurai trāpot ar precīzu šāvienu, izraisās ķēdes reakcija visā stacijas infrastruktūrā. Otro Nāves zvaigzni iznīcina tiešs uzbrukums tā galvenajam reaktoram, jo ​​tās nepilnīgais stāvoklis ļauj kuģiem lidot caur tās infrastruktūru.

Kopš pirmās parādīšanās Nāves zvaigzne ir kļuvusi par kultūras ikonu un plaši atzītu Zvaigžņu karu franšīzes elementu. Tas iedvesmoja daudzus līdzīgus superieročus fantastikā, kā arī citos Zvaigžņu karu darbos. 2015. gada filma "Zvaigžņu kari: Spēks mostas" iepazīstināja ar Zvaigžņiznīcinātāja bāzi, planētu, kuru Pirmais ordenis pārveidoja par superieroci. Lai gan tas ir jaudīgāks un tehnoloģiski attīstītāks par abām Nāves zvaigznēm un spēj iznīcināt visas planētu sistēmas, dumpinieki to iznīcina.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Simon Beecroft. Star wars. New York, N.Y. : DK, 2009. ISBN 978-0-7566-4517-5.