Pāriet uz saturu

Rīgas Projektu koris

Vikipēdijas lapa

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, kura mērķis ir izpildīt gan pilnīgi jaunu, gan arī Latvijā līdz šim retāk izskanējušu repertuāru trīs intriģējošās koncertprogrammās.

Kori 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms trīs gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā līmeņa, pārcēlās uz dzīvi šeit. RPK pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums kvalitatīvi izpildīt dažādu laiku un stilistikas mūziku, tiekoties sešas nedēļas katra projekta ietvaros. Kora sastāvā ir vairāki Latvijas kormūzikā pieredzējuši dziedātāji, kas prasmes izkopuši Rīgas labākajos amatierkoros, kā arī talantīgi jaunie dziedātāji ar vēlmi paplašināt zināšanas kora mūzikā.

Rīgas projektu koris Kristofera Volša-Sikas vadībā aizvadījis jau vairākus projektus gan Rīgā, gan citviet Latvijā, kā piemēram projektu "Baha atbalss", kurā koris izpildīja komponistu skaņdarbus, kuriem bija kāda līdzība vai saistība tieši ar Johanu Sebastianu Bahu.