Rīgas Tehniskā universitāte

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no RPI)
Jump to navigation Jump to search
Rīgas Tehniskā universitāte
Rīgas Tehniskā universitāte.jpg
Dibināta 1958 (1862. gadā kā Rīgas Politehniskā augstskola)
Tips Valsts universitāte
Rektors Leonīds Ribickis
Studenti 14 383 (2019)
Atrašanās vieta Kaļķu iela 1, Rīga, Karogs: Latvija Latvija
Mājaslapa www.rtu.lv
Rīgas Tehniskā universitāte

Rīgas Tehniskā universitāte, RTU (agrākais Rīgas Politehniskais institūts (RPI), 1958—1990) ir otrā lielākā augstskola Latvijā. Tās 1958. gadā atdalīta no LVU, sevi uzskata par Rīgas Politehniskās augstskolas (1862—1896) un Rīgas Politehniskā institūta (1896—1919) pēcteci. Universitātē ir 9 fakultātes, RTU ir lielākā tehniski orientētā universitāte Latvijā. 2015. gada QS EECA universitāšu reitingā RTU ieņēma 65. vietu starp Austrumeiropas un Centrālāzijas labākajām universitātēm.[1]

Struktūrvienības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rīgas Tehniskajā universitātē ir deviņas fakultātes: Arhitektūras fakultāte, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte, Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte, E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte, Inženierekonomikas un vadības fakultāte, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte. Tāpat pastāv Rīgas Biznesa Skola, BALTECH studiju centrs, Neklātienes un vakara studiju departaments, Neorganiskās ķīmijas institūts, vairākas pētniecības laboratorijas, Vides modelēšanas centrs un Zinātniskā bibliotēka.

RTU ir četri reģionālie centri Daugavpilī, Cēsīs, Ventspilī un Liepājā, RTU Olaines Tehnoloģiju koledža, kā arī pārstāvniecība Indijā.

Novērtējums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2017. gada martā RTU paziņoja, ka ieguvusi pirmo vietu starp universitātēm Latvijā starptautiskajā «U-Multirank» reitingā. Visaugstāk (A līmenī) novērtēta RTU absolventu nodarbinātība. Tāds pats vērtējums piešķirts universitātei par bakalaura programmām angļu valodā, par pašu radītajiem jeb spin-off uzņēmumiem, par pēcdoktorantūras studiju procesu un radošumu zinātnē.[2].

RTU ir arī visaugstāk novērtētā Latvijas augstskola «Times Higher Education reitings» 2020. gada ilgtspējas novērtējumā [3], kas vērtē universitāšu sniegumu ilgtspējīgā attīstībā, Iekļūstot 101.–200. vietā visaugstāk novērtēto augstskolu grupā. Visaugstāk RTU novērtēta kategorijā «Planētas aizsardzība» – šajā jomā 2020. gadā RTU atzīta par 14. labāko pasaulē [4].

RTU iekļauta arī tādos citos Eiropas un pasaules līmeņa augstskolu reitingos kā «QS pasaules universitāšu reitings», «Eduniversal» un «GreenMetric».

Universitātes rektori[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī: Rīgas Tehniskās universitātes rektoru uzskaitījums

Pasaulslaveni mācībspēki un studenti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. QS University Rankings: EECA 2015
  2. Starptautiskajā «U-Multirank» reitingā RTU — pirmajā vietā starp universitātēm Latvijā. / rtu.lv
  3. Rankings 2020
  4. Reitingi[novecojusi saite]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]